Yükleniyor...

Tarihi SpaceX Lansmanı, Blockchain Tabanlı Decentraland Evreninde Gerçekleşti

Block Runner tarafından yayınlanan bir videoda, bir grup kullanıcı Ethereum tabanlı sanal gerçeklik dünyası Decentraland'da tarihi SpaceX etkinliğini izledi.

spacex lansmani blockchain tabanli evrende goruntulendi

Block Runner tarafından yayınlanan bir videoda, bir grup kullanıcı Ethereum tabanlı sanal gerçeklik dünyası Decentraland’da tarihi SpaceX etkinliğini izledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Elon Musk’ın şirketi tarafından gerçekleştirilen ve uzaya ilk ticari uçuş olarak adlandırılan fırlatma, hava koşulları sebebi ile ertelendikten sonra 30 Mayıs tarihinde gerçekleşti ve 19 saatlik bir uçuşun ardından 31 Mayıs’da Dragon Kapsülü, Uluslararası Uzay İstasyonu’da (ISS) kenetlendi ve iki astronot başarılı bir şekilde ISS’e giriş yaptı.

Decentraland, tamamen kendi kullanıcılarının sahip olduğu, Ethereum tabanlı bir VR dünyası olarak biliniyor. Microsoft ve Google gibi endüstrinin önde gelen şirketlerine karşın, tamamen merkeziyetsiz bir yapı içeriyor.

Şubat 2020’de resmi bir lansman ile herkese kapılarını açan Decentraland sakinleri, şu an için piyasa değeri 56 milyon dolar MANA jetonu ile sanal gerçeklik dünyasında arazi ve eşya satın alabiliyorlar.

 

Decentraland’da SpaceX lansmanını devam ederken kullanıcılar bir yandan lansman izleyip diğer bir yandan, MANA jetonları ile adada gezintiye çıkabildi ve diğer bir yandan da risk seven kullanıcılar adada yer alan kumarhanede vakit geçirebildiler.

Özellikle son zamanlarda blockchain, birçok farklı sektörde karşımıza çıkıyor. İlerleyen günlerde daha fazla sektörde ve alanda göreceğimiz bu teknoloji gelişmeye devam ettikçe hayatımızın birçok noktasında etki bırakacaktır.