Yükleniyor...

Tarihin En Zengin Bitcoin Balinalarından Biri Piyasa Kargaşasının Ortasında 138.000.000 Dolarlık BTC Aldı

Bitcoin'in fiyat düşüşü, kayıtlardaki en büyük BTC balinalarından birini daha fazla biriktirmekten caydırmıyor.

bitcoin balinasi

Bitcoin’in fiyat düşüşü, kayıtlardaki en büyük BTC balinalarından birini daha fazla biriktirmekten caydırmıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Blockchain hizmeti Blockchain.com’a göre, halihazırda on binlerce Bitcoin’e sahip olan bir balina, yaklaşık 3.720 Bitcoin daha aldı. İşlem için transfer ücretleri, yazının yazıldığı sırada kripto para biriminin fiyatına bağlı olarak 0.005 Bitcoin veya yaklaşık 189.6 dolar olarak gerçekleşti.

Bitcoin balinasının adresi şu anda var olan en zengin Bitcoin adresleri arasında dördüncü sırada yer alıyor. Adres şu anda 112.593.6 Bitcoin’i yani dolaşımdaki tüm BTC’lerin yaklaşık %0,6’sını elinde tutuyor. Adres, 100.000 BTC’den fazla tutan sadece dört adresin benzersiz liginde bulunuyor.

Aynı zamanda, bir kripto para borsası ile ilişkili olmayan blok zincirindeki en zengin Bitcoin adresidir. Daha fazla Bitcoin tutan diğer üç adres de sırasıyla Binance, Bitfinex ve Huobi kripto para borsalarına ait. Balinanın işlem geçmişine bakıldığı zaman büyük yatırımcının lider kripto para biriminin fiyatı düştüğü zaman biriktirmeye başladığı görülüyor. Bitcoin’in fiyatının bugüne kadar yaklaşık 47.000 dolardan yaklaşık 30.000 dolara düştüğü Mayıs ortasından bu yana, balina yaklaşık 13.667 BTC satın aldı ve hiç satış yapmadı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x