Yükleniyor...

Tartışmalı Analize Yeni Bir Destek: 2020 Bitcoin (BTC) Rallisi Onaylanıyor

Yıl sonu, Bitcoin için bazı fiyat tahminlerini gözden geçirmek için genellikle iyi bir zamandır.

Bitcoin 2020 ralli btc

Yıl sonu, Bitcoin için bazı fiyat tahminlerini gözden geçirmek için genellikle iyi bir zamandır. Bu yıl popülerlik kazanan modellerden biri stok akışı idi ve daha ileri çalışmalar BTC fiyatlandırma modellerinin doğru olduğunu gösteriyor.

Bitcoin (BTC) S2F Derinliği

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu model ilk olarak, bu yılın başlarında Bitcoin fiyatını scarcity (kıtlık) yoluyla modelleyen piyasa analisti PlanB tarafından önerildi.

Stok akışı, stoklardaki mal miktarının veya cari ciro oranının, yıllık üretilen miktara bölünmesiyle elde edilir. BTC fiyatlarını tahmin etmek için giderek daha fazla kullanılıyor, çünkü Mayıs ayı yarılanması arz ve enflasyonu yarı yarıya azaltacak ve S2F oranını iki katına çıkaracak.

Hollandalı Linux yöneticisi Rob Wolfram, hisse senetlerinin analizini ve gelecekteki Bitcoin fiyat değişikliklerini inceleyerek araştırmasını derinleştirdi.

Araştırmacı, bugünün geleceğine yönelik ekstrapolasyon değerlerinin muhtemelen bir sonraki ayın değerlerinden farklı olduğunu, bu nedenle eski değerlerin test edilmesinin daha doğru olabileceğini belirtti.

Bitcoin (BTC) Her Halving Sonrası Yükselişe Geçiyor

2012 ve 2016 yıllarındaki önceki iki yarılanma (halving) olayı, bir sonraki yılda hisse senedi ve akış oranlarında keskin bir artışa neden oldu. Wolfram, mevcut verileri kullanmak yerine geleceği tahmin etmek için bu iki veri kümesini kullanmıştır.

Gelecekteki hareketleri tahmin etmek için logaritmik değerlerin karşılaştırılması tarihsel bitcoin fiyat tablosunun üzerine yerleştirilmiştir ve grafikler oldukça iyi bir şekilde sıralanmıştır.

Wolfram’ın Bitcoin fiyat tahminleri büyük ölçüde PlanB tarafından Mayıs ayında gerçekleşmesi beklenen fiyat tahminleriyle örtüşüyor:

 Görünüşe göre stok akış oranının arttığı dönemler, gelecekteki değerin daha iyi tahmin edilmesini sağlıyor. Mayıs 2020’de gerçekleşecek bir sonraki etkinliğin etkisini görmek için sabırsızlanıyorum.

Stok Akış Modeli Gerçeği Yansıtmayabilir

Model, son zamanlarda, tartışmalı bir tweet’te saçmalık olarak adlandırılan Bloomberg Digital’in yönetici haber editörü Joe Weisenthal tarafından eleştirildi.

Teorisi, Bitcoin arzının varlığın değeri için itici bir faktör olmadığıydı. İnsanların gayrimenkul ve kıymetli metalleri içeren küresel pazar portföyünün bir parçası olarak tutma tercihi BTC fiyatlarını etkileyebileceğini düşünüyor.

Şu anda Bitcoin 7.000 doların üzerinde tutuluyor ve bu da onu doğrudan akış şemaları için tüm stoklarda olması gereken yere yerleştiriyor. Gelecek yıl FOMO’nun yarıya indirilmesi, modelin doğruluğunu onaylayacak daha büyük bir ralli başlatabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x