Yükleniyor...

Tartışmalı Bitcoin Reklamı Yeni Zirvenin Ardından Yeniden Yayında

Önde gelen kripto para varlık yöneticisi Grayscale, geçen yıl büyük tartışma yaratan "Drop Gold" TV reklamını geri getiriyor.

Tartismali Bitcoin Reklami Yeni Zirvenin Ardindan Yeniden Yayinda

Önde gelen kripto para varlık yöneticisi Grayscale, geçen yıl büyük tartışma yaratan “Drop Gold” TV reklamını geri getiriyor.

Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert tarafından yayınlanan 1 Aralık tarihli bir tweet’e göre, altın karşıtı reklam, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ardından ABD’deki tüm büyük TV ağlarında yeniden yayınlanmaya başladı. 

Altın Takıntılı Bir Geleceğe Bakış

Şu anda 12.2 milyar dolar değerinde kripto para varlığı yöneten Grayscale, tartışmalı #DropGold kampanyasını 1 Mayıs 2019’da başlatmıştı.

Reklam, kalabalık bir finans bölgesinden kaçmak için yarışan bir kadın ve bir erkeği konu alıyor. İkili, kıyametin çözülmesini izlerken büyük külçelerini bırakmaya karar verir; etraflarındaki herkes bozuk para kaybederken insanlar sarı metalle dolu alışveriş arabaları ile onlara doğru koşturur.

Grayscale’in genel müdürü Michael Sonnenshein, reklamın yatırımcıları altın rezervlerini Bitcoin’e tahsis etmeye teşvik etmesi gerektiğini iddia etti:

“Modern dünyamızdaki altının absürtlüğünü sergilemek için ilgi çekici, kışkırtıcı ve açıklayıcı bir hikaye oluşturmak istedik. #DropGold bir eylem çağrısı – yatırımcılar portföylerindeki altını yeniden değerlendirmeli ve yeniden tahsis etmeli, Bitcoin’e yatırım yapmalı ve çeşitlendirilmiş bir yatırım stratejisinin avantajlarından yararlanmalı.”

Grayscale’in devam reklamında altın, dijital çağda yeri olmayan işe yaramaz bir kaya olarak tasvir ediliyor.

Bitcoin, Altının Güvenli Liman Niteliğini Çalıyor

“DropGold” kampanyası farklı tepkiler aldı ve bazı Bitcoin savunucuları bile iki varlığı birbirine düşürmeye gerek olmadığını belirtti. Artık Wall Street dahi Bitcoin’i spekülasyona dayalı bir balon yerine altın için bir rakip olarak tanımlıyor.

Reklam, Bitcoin karşıtı Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff tarafından özellikle sert bir şekilde eleştirilmişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x