Yükleniyor...

Tartışmalı Kripto Para Borsası WEX’in Alan Adı Askıya Alındı!

Tartışmalı kripto para borsası World Exchange Services (WEX)'in yakın zamanda wex.

Kripto Para Borsası WEX Alan Adı

Tartışmalı kripto para borsası World Exchange Services (WEX)’in yakın zamanda wex.nz olan resmi alan adı askıya alındı.

Yeni Zelanda’daki Alan Adı Komisyonu (DNC), WEX’in web adresinin sahte iletişim bilgileri kullanılarak kaydedildiğini tespit etti. Komisyon, WEX’in yönetimiyle bağlantı kurmaya çalışarak bir soruşturma yapmak istedi, ancak DNC sağlanan iletişim bilgilerini kullanarak borsa temsilcilerine ulaşamadı.

Ön koşul olarak tüm alan adı kullanıcıları doğru iletişim bilgilerini sağlamaları gerekiyor ve doğru iletişim bilgilerinin sağlanmaması durumunda kullanıcının alan adı derhal feshediliyor. Bu fesih sonrası alan adına erişim kaybediliyor. WEX için de tam olarak süreç bu şekilde ileriledi ve DNC borsanın wex.nz alan adını askıya aldı.

WEX, wex.nz alan adını askıya alınmasının yanı sıra wexbet.nz, wexcash.nz, wexcoin.nz, wxcash.nz ve wxcoin.nz (bunlar da WEX’in web sitesine yönlendiren alan adlarıydı) de askıya alındı.

DNC ayrıca resmi web sitesinde şu bildirimi yayınladı: “Eğer Yeni Zelanda merkezli iseniz ve wex.nz ve ilişkili alan adlarının iptal edilmesinden dolayı etkilendiyseniz ve herhangi bir hileli veya suç faaliyeti olduğundan şüphelenmeniz için bir nedeniniz varsa https://www.netsafe.org.nz/report/ adresinden derhal yerel kolluk kuvvetlerine başvurun.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x