Yükleniyor...

Tayland, Kripto Şirketlerine Kısıtlama Getirdi

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto şirketlerinin stake ve lending hizmetleri sunmasını yasakladı.

Tayland Kripto Sirketlerine Kisitlama Getirdi

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto şirketlerinin stake ve lending hizmetleri sunmasını yasakladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde yatırımcıyı korumak amacıyla kripto reklam düzenlemelerini yenileyen Tayland’dan yeni hamle geldi. SEC, kripto alanında yapılan yatırımların risklerini en aza indirmek amacıyla kripto şirketlerinin bazı hizmetlerine kısıtlama getirdi.

Tayland’dan Kripto Şirketlerine Yasak

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yaptığı basın açıklamasında, kripto şirketlerinin stake ve lending hizmetleri sunmasını yasakladığını belirtti.

Açıklamada, mevduat sahiplerine geri ödeme yapılmasını da içeren mevduat hizmetlerini yasaklama kararının, yatırımcıları kripto ile ilişkili risklerden korumak için alındığı yer aldı.

zipmex de para cekme islemlerini askiya aldi

Taylandlı yetkililer küçük yatırımcıyı için daha fazla koruma sağlama hedefinde. Kısıtlama kuralları Tayland’da yerel lisanslı borsa olan Zipmex’ten sonra geldi. Zipmex, geçtiğimiz ay para çekme işlemlerini durdurmuştu. Ardından ana şirket olan Zipmex Pte’ye Singapur tarafından üç aylık alacaklı koruması verilmişti. Bu ve benzeri nedenlerden dolayı hükümet, kripto sektörü için yeni düzenlemeler getirdi.

Düzenleyici ayrıca Zipmex‘ten Temmuz ayında para çekme dondurması konusunda netlik sağlamasını istedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x