Yükleniyor...

Tayland, Token İhraççılarına Vergi İndirimi Sunuyor

Tayland, yatırım amacıyla token ihraç eden şirketlerden aldığı kurumlar vergisi ve katma değer vergisinden feragat etmeyi kabul etti.

tayland kripto paralar

Tayland, yatırım amacıyla token ihraç eden şirketlerden aldığı kurumlar vergisi ve katma değer vergisinden feragat etmeyi kabul etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tayland, kripto endüstrisine yönelik attığı “düzenleme ve netlik” adımlarıyla dikkatleri üzerine çekmişti. Bu hamlelerin ardından kripto para birimleri, Tayland’da son zamanlarda popülerlik kazanmaya başladı.

Bu popülerliğe yönelik yeni bir hamle yapan Tayland, şirketlerin tahvil gibi geleneksel yöntemlere ek olarak yatırım token’ları yoluyla da sermaye artırabileceklerini belirtti. Tayland, yatırım amacıyla token ihraç eden şirketlerden aldığı vergilerden fedakarlıklar yapmayı planlıyor.

Tayland, Yatırım Amaçlı Token İhracına Sıcak Bakıyor

Tayland hükümet sözcüsü Rachada Dhnadirek, gazetecilerle düzenlediği bir basın toplantısında, ülkesinin token’lara yönelik hamlelerine de değindi.

Dhnadirek, şirketlerin tahvil gibi geleneksel yöntemler yerine token’larla da sermaye artırımı ve yatırım ihraçları yapabileceğini aktardı. Dijitalleşen dünyanın merkezinde yer almak isteyen Tayland, token ihraç eden şirketlere teşvik amacıyla çeşitli girişimlerde bulundu. Bu girişimlerden birisi de birkaç vergiden feragat etmek ve vergi indirimleri sunmak oldu.

Hükümet sözcüsü Dhnadirek, hükümetin önümüzdeki iki yıl içerisinde 128 milyar baht (3,71 milyar dolar) değerinde token arzı olacağını tahmin ettiğini belirtti. Yatırım amacıyla arzı gerçekleşecek bu token’lardan hükümet, 35 milyar baht (1,01 milyar dolar) vergi kaynı yaşayacak. Tayland, büyük bir miktarda vergiden, yeni teknolojilerin göbeğinde olmak istediği için vazgeçiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x