Yükleniyor...

Taylandlı Yetkililerden Bitkub Yöneticisine Ceza

Taylandlı kripto para borsası Bitkub'un bir yöneticisi, içeriden bilgi alarak ticaret yapmaktan para cezasına çarptırıldı.

Taylandli Yetkililerden Bitkub Yoneticisine Ceza

Taylandlı kripto para borsası Bitkub’un bir yöneticisi, içeriden bilgi alarak ticaret yapmaktan para cezasına çarptırıldı.

Tayland, Güney Asya’nın kripto para sektörüne sıcak bakan ve benimsenmesinin hızla artış gösterdiği ülkeler arasında yer alıyor. Kripto sektöründe yeni gelişme gösteren Tayland’da içeriden aldığı bilgiyle işlem (insider trading) yaparak yatırımcıların önüne geçme olayı gerçekleşti.

Taylandlı Düzenleyiciler Bitkub Yöneticisine Ceza Verdi

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, Bitkub borsası CTO’su olan Samrong Wachanasathien, Siam Commercial Bank satışıyla ilgili öğrendiği bilgiler ışığında işlemler yaptı.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Samret Wajanasathian’a 8.53 milyon baht (234 bin 481 dolar) para cezası vereceğini ve 12 ay boyunca Bitkub Blockchain Technology‘nin (BBT) baş teknoloji sorumlusu olarak görev yapmasını yasaklayacağını söyledi.

SCB Bitkubu Satin Alma Planini Iptal Etti

Bitkub, Ağustos 2021’de Siam Commercial Bank ile dijital varlık borsası Bitkub Online’ın yüzde 51 hissesini satmak için görüşmelere başladı. SEC’e göre, Samret, yan şirket BBT tarafından geliştirilen ve toplamda yaklaşık 2 milyon baht değerinde Bitkub Coin satın almaya başladı.

İşlemler, SCB’nin Tayland Menkul Kıymetler Borsası’na Bitkub hisselerini satın alma niyetini bildirdiği 4 Eylül ve 2 Kasım tarihleri arasında yapıldı.

Bitkub yaptığı açıklamada, Samret aleyhindeki davaya itiraz edeceğini ve yasal süreçte netlik olana kadar baş teknoloji sorumlusu görevine devam edeceğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner