Yükleniyor...

Tayvanlı Yetkililerden Madencilik Şirketi Bitmain’e Soruşturma

Pekin merkezli Bitcoin (BTC) madencilik şirketi Bitmain, yasadışı bir biçimde 100'den fazla mühendisi işe aldığı iddiasıyla, Tayvanlı yetkililer tarafından soruşturulmaya başlandı.

bitmain

Pekin merkezli Bitcoin (BTC) madencilik şirketi Bitmain, yasadışı bir biçimde 100’den fazla mühendisi işe aldığı iddiasıyla, Tayvanlı yetkililer tarafından soruşturulmaya başlandı.

İddialara göre Bitmain’in Tayvan’da faaliyet gösteren kıdemli bir mühendisin aklını çeldiği ve başka meslektaşlarını da Bitmain’de çalışması için teşvik etmesini istediği ifade edildi. Nikkei Asia’nın raporuna göre Bitmain bu mühendislere önceki aldıkları maaşın iki kat daha fazlasını teklif etti.

Ekonomi Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre, Çin merkezli şirketlerin herhangi bir izin almadan Tayvan’da faaliyet göstermeleri ve herhangi bir şekilde yatırım yapmaları mümkün değil. Bitmain’in Tayvan’daki mühendislere ulaşması da yetkililerin iddiasına göre yasaya aykırı bir hareket olarak görülüyor  Bitmain ise şimdiye kadar konuyla ilgili bir açıklama yapmış değil.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner