TCMB'nin Yeni Başkanı Hafize Gaye Erkan Oldu • Coinkolik
Yükleniyor...

TCMB’nin Yeni Başkanı Hafize Gaye Erkan Oldu

Merkez Bankası başkanlığına beklendiği gibi Hafize Gaye Erkan atandı.

tcmb faiz karari aciklandi

Merkez Bankası başkanlığına beklendiği gibi Hafize Gaye Erkan atandı.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası başkanı değişti. Görevi Şahap Kavcoğlu’ndan Hafize Gaye Erken devraldı.

TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan Oldu

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası başkanı Resmi Gazete’de yayımlanan kararname ile belirlenmiş oldu. Merkez Bankası Başkanlığına Hafize Gaye Erkan atandı. Şahap Kavcıoğlu ise BDDK başkanlığı görevini devralacak.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı olarak Hafize Gaye Erkan atandı. Hafize Gaye Erkan, TCMB’nin ilk kadın başkanı oldu. Merkez Bankası’nın eski Başkanı Şahap Kavcıoğlu ise BDDK Başkanlığı’na atandı.

TCMB faiz

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’na yapılan atama Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile gerçekleşti. Kararname Resmi Gazete’de yayımlandı. Koltuğu devralan Hafize Gaye Erkan geçtiğimiz dönemde Hazine ve Maliye Bakanı Başkanı Mehmet Şimşek ile görüşme gerçekleştirdi.

Maliye Bakanlığı Başkanının değişmesiyle birlikte dünya genelindeki kurumlar Türkiye’de rasyonel bir faiz artışı yaşanacağını ön görüyorlar. Merkez Bankası’nın 22 Haziran’da açıklayacağı faiz oranını bazı kurumlar 15 bazıları ise 20 bandına çıkarmasını bekliyor. Bununla birlikte faiz kararı birçok kurum tarafından dikkatle takip ediliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x