Yükleniyor...

Tecrübeli Analiste Göre Bitcoin’de (BTC) Sert Bir Düşüş Yaşanabilir!

Kripto para trader'ı ve analist Michaël van de Poppe (Crypto Michael), hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum (ETH) için düzeltmenin henüz bitmediğine inanıyor.

Usta Analiste Gore Bitcoin BTC Sert Bir Dusus Yasayabilir

Kripto para trader’ı ve analist Michaël van de Poppe (Crypto Michael), hem Bitcoin (BTC) hem de Ethereum (ETH) için düzeltmenin henüz bitmediğine inanıyor.

Van de Poppe, 80.000 Twitter takipçisine, ayılar birbiri ardına direnç oluşturmayı ve sürdürmeyi başardığı için BTC’nin 9 bin 500 dolara düşmesini sağlayacak bir konumda olduğunu söyledi. Crypto Michael, şu ifadeleri kullandı:

“Her direnç seviyesi, mevcut direnç bölgesine (kırmızı blok) benzer şekilde bir onay alır. Eğer bu kırılırsa 11 bin 200-11 bin 400 dolara ulaşılabilir. Ancak, burada tersine dönersek ve potansiyel bir döngü oluşursa 9 bin 500-9 bin 800 dolarlık seviyeleri hedefliyorum.”

bitcoin analizi
Kaynak: Michaël Van de Poppe/Twitter

Ethereum’da da Düşüş Yaşanabilir

Kripto para stratejisti aynı zamanda Ethereum’da da kısa vadeli düşüş öngörüyor. Analiste göre ETH, 250-280 dolarlık seviyeye gerileyebilir. ETH, yazının yazıldığı sırada 338 dolardan işlem görüyordu. Crypto Michael, ETH ile ilgili de şu ifadeleri kullandı:

“Burada daha da aşağı yönlü bir ivme bekleniyor. Bir süredir ilgilendiğim önemli alan 250-280 dolar.”

eth

Van de Poppe, daha fazla olumsuz potansiyele sahip olduğuna inandığı diğer altcoin’ler için de yorum yaptı. Radarındaki bir diğer altcoin, 3,96 dolarlık desteği yok etmek üzere olduğunu söylediği Polkadot (DOT). Yazının yazıldığı sırada Polkadot, 3.70 dolardan işlem görüyordu.

Kripto para analisti ayrıca Cardano’yu da (ADA) takip ediyor. Analiste göre, Ethereum rakibi şu anki 0.09 dolar fiyatından değerinin %33’ünden fazlasını kaybetmeye hazır durumda. Van de Poppe ayrıca, hızla yükselmeden önce bir adım daha aşağıya inmesi gerektiğine inandığı Zilliqa (ZIL) hakkında, “0,05 dolara doğru daha ağır bir artıştan önce yanlamasına devam etmek için iyi görünüyor” ifadelerini kullandı.

Van de Poppe’nin listesindeki bir başka altcoin ise VeChain (VET). Kripto para trader’ı tedarik zinciri yönetimi platformunun şu anki 0,01 dolarlık fiyatından muhtemelen %20 daha düşeceğine inanıyor.

Ocak Ayında Altcoin Sezonu mu Geliyor?

Van de Poppe, bir avuç altcoin ile birlikte BTC’de kısa ve orta vadede düşüş yaşanırken, boğaların varlıklarını hissettirmeye ve kripto piyasalarının sorumluluğunu üstlenmeye başlamasının çok uzun sürmeyeceğini söylüyor. Trader, altcoin’lerin 2021’in başında tam gelişmiş bir altcoin sezonunu başlatmak için kazançları azaltabileceğini söylüyor. Crypyo Michael, “Ocak muhtemelen sonraki alt sezondur” ifadelerini kullandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner