Yükleniyor...

Tecrübeli Analistten Bitcoin (BTC) Boğalarını Rahatlatan Açıklama

Wall Street'in emektar isimlerinden Peter Brandt, Bitcoin'in fiyatındaki son düşüşle ilgili Twitter hesabından boğaları rahatlatacak bir açıklama yaptı.

Bitcoin BTC 3

Wall Street’in emektar isimlerinden Peter Brandt, Bitcoin’in fiyatındaki son düşüşle ilgili Twitter hesabından boğaları rahatlatacak bir açıklama yaptı. Brandt, mevcut seviyelerin korunacağını, daha düşük seviyelerin görülmeyeceğini dört ana sebeple açıkladı.

Aşağıdaki grafik Bitcoin’de ayı trendinin temel taşı olarak hizmet etmeye devam eden yedi aylık düşen kanaldan çıkıldığını gösteriyor. En büyük kripto para, bu ay içinde yaptığı yüzde 40’lık yükselişle bu kanalın üzerine çıkmayı başardı.

Bitcoin Grafiği

Brandt’ın sıraladığı sebeplerden ilki düşen kanalın üst sınırına dokunulması oldu. Tecrübeli analiste göre bu son derece normal. Analist, ikinci ve üçüncü sebep olarak Bitcoin’in 3-Day Trailing Stop Rule’u tetiklemeden önce 18 günlük hareketli ortalama (DMA) yeniden test edilmesini gösterdi. Dördüncü sebep olarak son fiyat düzeltmesinde 14 Ocak’taki düşük seviye olan 8.100 dolar seviyesinin üzerinde kalınmasını işaret etti.

Tecrübeli analist sıraladığı sebeplerden herhangi birinde meydana gelebilecek bir değişikliğin daha ciddi bir fiyat düzeltmesine kapı aralayabileceğini belirtti.

Yaygın olarak kullanılan Bollinger Bantları (BBs) göstergesinin yaratıcısı olan bir başka ticaret efsanesi John Bollinger, 8.300 doların Bitcoin için destek bulabileceği mantıklı bir seviye olduğunu söyledi. Bollinger, son düşüşün Bitcoin’in fiyatı için bir konsolidasyona işaret ettiğinin altını çizdi.

CoinMarketCap’in verilerine göre, en büyük kripto para bu haberin hazırlandığı sırada gün içide 8.236 dolara kadar geriledikten sonra şu anda 8.508 dolardan işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x