Yükleniyor...

Tecrübeli Yatırım Uzmanı Peter Brandt’tan Bitcoin Yüzde 80 Düşebilir İddiası

Emtia sektöründe 45 yıllık ticaret deneyimine sahip olan tecrübeli yatırım uzmanı Peter Brandt, Bitcoin yatırımcıları için üzücü bir tahminde bulundu.

Bitcoin Fiyatı 6

Emtia sektöründe 45 yıllık ticaret deneyimine sahip olan tecrübeli yatırım uzmanı Peter Brandt, Bitcoin yatırımcıları için üzücü bir tahminde bulundu. Yatırım uzmanına göre, Bitcoin eğer parabolik hareketten çıkacak olursa yüzde 80’lik bir düzeltme hareketi yaşanabilir ve böyle bir durumda Bitcoin fiyatı 4.500 dolara kadar gerileyebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Brandt, kripto para topluluğu tarafından dikkate alınması gereken bir isim. Kendisi 2018’deki piyasa çöküşünü ve Bitcoin’in 2019’daki parabolik yükselişini doğru bir şekilde öngördü.

Daha önce Brandt, boğa piyasasında fiyatın yüzde 30-40 oranında geri çekilmesinin son derece sağlıklı bir hareket olduğunu iddia etmiş ve nitekim 26 Haziran’da 13.800 doları gören Bitcoin fiyatı 2 Temmuz’da 9.800 dolara kadar gerilemişti.

Tecrübeli yatırım uzmanının son tweet’inde belirttiklerinin bir tahminden ziyade kötü bir senaryo olduğunun altını çizelim. Düşüş eğilimi devam ederken, Bitcoin bu baskı altında 11.400 dolar seviyesinde seyrediyor.

Brandt, sadece fiyat analizini paylaşmadı, aynı zamanda Bitcoin’in en büyük sorunlarından biri olan yüksek fiyat oynaklığına da değindi ve bunun kitlesel benimsenmenin önüne geçtiğini ifade etti.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz dahil olmak üzere birçok uzman, Bitcoin’in değer deposu olarak hizmet edebileceğini ve böylece altınla rekabet edeceğine inanıyor. Brandt’a göre, öncü kripto para birimi bu başarıyı elde etmek için şu anda yeterince dengeli değil. Beklendiği gibi, Brandt’ın tweet’i birçok tartışmaya neden olduğu ve birçok kullanıcı piyasadaki fiyat istikrarının sağlanması için yeterli likidite olmadığı gerçeğine değindi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x