Anasayfa Bitcoin (BTC) Tecrübeli Yatırım Uzmanı Peter Brandt'tan Bitcoin Yüzde 80 Düşebilir İddiası

Tecrübeli Yatırım Uzmanı Peter Brandt’tan Bitcoin Yüzde 80 Düşebilir İddiası

Emtia sektöründe 45 yıllık ticaret deneyimine sahip olan tecrübeli yatırım uzmanı Peter Brandt, Bitcoin yatırımcıları için üzücü bir tahminde bulundu. Yatırım uzmanına göre, Bitcoin eğer parabolik hareketten çıkacak olursa yüzde 80’lik bir düzeltme hareketi yaşanabilir ve böyle bir durumda Bitcoin fiyatı 4.500 dolara kadar gerileyebilir.

Brandt, kripto para topluluğu tarafından dikkate alınması gereken bir isim. Kendisi 2018’deki piyasa çöküşünü ve Bitcoin’in 2019’daki parabolik yükselişini doğru bir şekilde öngördü.

Daha önce Brandt, boğa piyasasında fiyatın yüzde 30-40 oranında geri çekilmesinin son derece sağlıklı bir hareket olduğunu iddia etmiş ve nitekim 26 Haziran’da 13.800 doları gören Bitcoin fiyatı 2 Temmuz’da 9.800 dolara kadar gerilemişti.

Tecrübeli yatırım uzmanının son tweet’inde belirttiklerinin bir tahminden ziyade kötü bir senaryo olduğunun altını çizelim. Düşüş eğilimi devam ederken, Bitcoin bu baskı altında 11.400 dolar seviyesinde seyrediyor.

Brandt, sadece fiyat analizini paylaşmadı, aynı zamanda Bitcoin’in en büyük sorunlarından biri olan yüksek fiyat oynaklığına da değindi ve bunun kitlesel benimsenmenin önüne geçtiğini ifade etti.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz dahil olmak üzere birçok uzman, Bitcoin’in değer deposu olarak hizmet edebileceğini ve böylece altınla rekabet edeceğine inanıyor. Brandt’a göre, öncü kripto para birimi bu başarıyı elde etmek için şu anda yeterince dengeli değil. Beklendiği gibi, Brandt’ın tweet’i birçok tartışmaya neden olduğu ve birçok kullanıcı piyasadaki fiyat istikrarının sağlanması için yeterli likidite olmadığı gerçeğine değindi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
50.606,230.15%