Yükleniyor...

Tek Bir Cüzdan ile Bitcoin Fiyatı 20.000 Dolara Çıkarılabilir mi?

Ödeme şirketi Circle'in CEO'su Jeremy Allaire 2017'de fırlayan Bitcoin (BTC) fiyatının borsadaki tek bir trader'ın işi olmadığını söyleyerek önemli bir konuya değindi.

Tek Bir Cüzdan ile Bitcoin Fiyatı 20.000 Dolara Çıkarılabilir mi

Ödeme şirketi Circle’in CEO’su Jeremy Allaire 2017’de fırlayan Bitcoin (BTC) fiyatının borsadaki tek bir trader’ın işi olmadığını söyleyerek önemli bir konuya değindi. Allaire, 4 Kasım’da attığı tweet’lerle 2017 yılında Bitcoin fiyatının 20.000 dolara çıkmasının tek bir cüzdandan kaynaklandığını iddia eden Bloomberg’in paylaştığı son araştırmaya itiraz etti ve fiyattaki bu yükselişin tek bir cüzdan sahibinin çabalarının bir sonucu olamayacağını belirtti.

Circle CEO’su: Araştırmacılar Borsaların Çalışma Şeklinden Habersiz

Bulgular şu anda stablecoin Tether’e (USDT) karşı açılan 1.4 trilyon dolarlık davanın parçası olarak sunuluyor. Araştırma, davanın Bitcoin fiyatında artışlarla çakıştığını öne sürüyor. Ancak Allaire için bir Tether işlemcisinin bir borsada manipülasyon yaptığı fikri hiçbir şekilde mantıklı değil.

Allaire, “Borsalar, tüm müşteri bakiyelerini ve işlemlerini borsada havuza sokan çok yollu cüzdanları kullanır. Bu nedenle, Bitfinex’ten diğer borsalara giden para akışlarında tek bir cüzdanın yer aldığını gösteren bir analiz anlamsızdır. Analizin tek gösterdiği şey trader’ların işlem yapıyor olmaları.” değerlendirmesinde bulundu.

Trader Michaël van de Poppe da Pazartesi günü attığı tweet’lerle araştırmanın sonuçlarını değerlendirdi ve “Belirli bir varlığın fiyatı hakkında bir şeyler tweet’leyen herkes piyasayı manipüle ediyor. Bu para kazanamayacağınız anlamına gelmez.” ifadelerini kullandı. Bitcoin Vakfı’nın eski genel müdürü Bruce Fenton ise araştırma kapsamında kullanılan verilerinin teknik yeterliliğini eleştirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner