Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Tek Bir Cüzdan ile Bitcoin Fiyatı 20.000 Dolara Çıkarılabilir mi?

Tek Bir Cüzdan ile Bitcoin Fiyatı 20.000 Dolara Çıkarılabilir mi?

ABONE OL:google-news

Ödeme şirketi Circle’in CEO’su Jeremy Allaire 2017’de fırlayan Bitcoin (BTC) fiyatının borsadaki tek bir trader’ın işi olmadığını söyleyerek önemli bir konuya değindi. Allaire, 4 Kasım’da attığı tweet’lerle 2017 yılında Bitcoin fiyatının 20.000 dolara çıkmasının tek bir cüzdandan kaynaklandığını iddia eden Bloomberg’in paylaştığı son araştırmaya itiraz etti ve fiyattaki bu yükselişin tek bir cüzdan sahibinin çabalarının bir sonucu olamayacağını belirtti.

Circle CEO’su: Araştırmacılar Borsaların Çalışma Şeklinden Habersiz

Bulgular şu anda stablecoin Tether’e (USDT) karşı açılan 1.4 trilyon dolarlık davanın parçası olarak sunuluyor. Araştırma, davanın Bitcoin fiyatında artışlarla çakıştığını öne sürüyor. Ancak Allaire için bir Tether işlemcisinin bir borsada manipülasyon yaptığı fikri hiçbir şekilde mantıklı değil.

Allaire, “Borsalar, tüm müşteri bakiyelerini ve işlemlerini borsada havuza sokan çok yollu cüzdanları kullanır. Bu nedenle, Bitfinex’ten diğer borsalara giden para akışlarında tek bir cüzdanın yer aldığını gösteren bir analiz anlamsızdır. Analizin tek gösterdiği şey trader’ların işlem yapıyor olmaları.” değerlendirmesinde bulundu.

Trader Michaël van de Poppe da Pazartesi günü attığı tweet’lerle araştırmanın sonuçlarını değerlendirdi ve “Belirli bir varlığın fiyatı hakkında bir şeyler tweet’leyen herkes piyasayı manipüle ediyor. Bu para kazanamayacağınız anlamına gelmez.” ifadelerini kullandı. Bitcoin Vakfı’nın eski genel müdürü Bruce Fenton ise araştırma kapsamında kullanılan verilerinin teknik yeterliliğini eleştirdi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar