Yükleniyor...

Teknik Analizlere Göre Yükselmesi Gereken Ethereum (ETH) Neden Düşüyor?

Ethereum (ETH) fiyatı, büyük borsalarda 137 dolara kadar yükseldikten sonra bir kez daha düşüyor.

Ethereum ETH 3

Ethereum (ETH) fiyatı, büyük borsalarda 137 dolara kadar yükseldikten sonra bir kez daha düşüyor. Geri çekilme, teknik göstergelerin 170 dolarlık bir artışa işaret etmesinden sonra geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Pazartesi günü kasvetli bir ABD borsa açılışı beklentisinin kripto para piyasasında çökmelere neden olması muhtemel olarak değerlendiriliyor.

Kripto para trader’ı Josh Olszewicz’e göre, E2E adı verilen teknik bir yapı ve daha düşük zaman dilimlerinde soyut bir ters baş ve omuz (IHS) oluşumu, başlangıçta ETH için iyimser kısa vadeli fiyat trendine işaret ediyor.

Ancak hafta sonları, kripto para piyasasının hacmi düşme eğilimindedir. Bu nedenle, hacim düşerken Ethereum ve Bitcoin gibi büyük kripto paraların fiyatı genellikle büyük bir düşüşten önce sahte bir yükseliş gösterir.

Belirsizlik zamanlarında alternatif kripto para birimlerinin hemen hemen tamamı Bitcoin’in fiyat eğilimini takip etme eğilimindedir. Bitcoin fiyatı düştüğünde Ethereum ve diğer büyük kripto varlıklarının aşağı yönlü yoğun hareketler görülmesi normaldir.

Bitcoin’deki Düşüş Trendi Devam Edebilir

Teknik analistler, kısa vadede Bitcoin fiyatının 6.200 doları kıramamasının ardından 5.000 dolar bölgesini tekrar test etmesini bekliyorlar. Popüler kripto para analisti Michael Van De Poppe beklenen senaryoları şu şekilde açıkladı:

Bitcon 6.400 dolar seviyesinde problemler yaşıyor. Hala izlediğim iki senaryo var; Ya Bitcoin fiyatı 5.400-5.280 dolar seviyesine direkt düşecek ya da yeni zirveler oluşturup ardından tekrar düşecek.

Teknik düzeyde, 6.200 doların reddedilmesinin Bitcoin için 5.600 dolar seviyesinin yeniden test edilmesine yol açması bekleniyor. Trader’lar düşüşün çöküş kuvvetli olması durumunda en büyük kripto paranın 5.000 dolara hatta 4.000 dolara kadar düşmesini bekliyorlar.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x