Yükleniyor...

Teksas Düzenleyicisi FTX Tarafını Rahatlattı

Teksas Menkul Kıymetler Düzenleyicisi (TSSB), FTX'in henüz yaptırım eylemiyle karşı karşıya olmadığını söyledi.

Teksas Duzenleyicisi FTX Tarafini Rahatlatti

Teksas Menkul Kıymetler Düzenleyicisi (TSSB), FTX’in henüz yaptırım eylemiyle karşı karşıya olmadığını söyledi.

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından FTX’in ABD kolu olan FTX US ve FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, Teksas’ın menkul kıymetler düzenleyicisi tarafından soruşturuluyor. TSSB’nin başlattığı soruşturma, düzenleyicilerin kripto para endüstrisine yönelik faaliyetlerinin bir başka adımını da oluşturuyor.

Joseph Rotunda: Henüz Yaptırımlık Bir Sonuç Yok

İflas eden kripto lending şirketi Voyager’ın varlıklarının, FTX tarafından satın alınmasının durdurulmasını isteyen Teksas düzenleyicisi, FTX hakkında başlattığı soruşturmada henüz yaptırımlık bir sonuç ortaya çıkmadığını söyledi.

Teksas Eyalet Menkul Kıymetler Kurulu’nun İcra Bölümü Müdürü Joseph Rotunda, soruşturma ile ilgili açıklamasında şunlara yer verdi:

“Bu, yalnızca soruşturmanın açıldığını belirten bir bildiriydi. Bilgi toplamaya devam ediyoruz.”

ftx

Dosyalamada, Rotunda’nın bir FTX hesabına kaydolabildiğini, bunun üzerinden bir getiri elde edebildiğini, şirketin eyalet ve federal mali yasalara uygun olmayabileceğini belirtildi. Ancak Rotunda, henüz iddialarda bulunmaya hazır olmadığını açıkladı.

Katıldığı panelde FTX US’in yöneticisi Ryne Miller‘ın da olduğunun hatırlatılması üzerine Rotunda ayrıca, “İcra davalarını dosyalamayı sevmiyorum. Bir telefon görüşmesi ile çözülebilecek icra takibi ile meseleleri çözmek istemiyorum” dedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x