Yükleniyor...

Teksas Valisi, Sanal Para Yasa Tasarısını İmzaladı

Teksas Valisi Greg Abbott önemli bir kripto para yasa tasarısını imzaladığını Twitter üzerinden duyurdu.

teksas valisi sanal para yasa tasarisini imzaladi

Teksas Valisi Greg Abbott önemli bir kripto para yasa tasarısını imzaladığını Twitter üzerinden duyurdu.

Lone Star eyaletini kripto para endüstrisinin liderlerinden biri olarak konumlandıran “Sanal Para Birimi Yasası”, Mayıs ayında Cumhuriyetçilerin çoğunlukta olduğu yasama meclisinin her iki odasından da geçti. Mevzuat, eyaletteki kripto para birimi işletmeleri için yönergeleri özetlerken “sanal para birimi” teriminin resmi bir tanımını sağlıyor.

Abbott ayrıca “Zuckerbucks”ı (eyalet seçimlerini yönetmek için özel gruplar tarafından akıtılan para) yasaklayan bir yasa tasarısını da imzaladı.

Teksas Blokzinciri ve Kripto Paraları Benimsiyor

10 Haziran’da Teksas Bankacılık Departmanı, eyalet tarafından lisanslanan bankaların kripto para birimlerini saklayabileceklerini açıklamıştı.

Abbott ayrıca, Haziran ayının başında eyaletteki blokzinciri endüstrisini genişletmek için “bir ana plan” oluşturan bir yasa tasarısı da imzaladı. Geçen hafta Teksas Senatörü Ted Cruz da “Hannity” ile ilgili röportajı sırasında Bitcoin’in “çok fazla potansiyele” sahip olduğunu söylemişti. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner