Yükleniyor...

Teksaslı Yetkililer Kripto Madenciliği Yanlısı

Teksas'taki yetkililer, kripto madenciliği operasyonlarının enerji endüstrisi ile karşılıklı fayda sağlayacak uygulamaların hayata geçirebileceğine inanıyor.

Teksasli Yetkililer Kripto Madenciligi Yanlisi

Teksas‘taki yetkililer, kripto madenciliği operasyonlarının enerji endüstrisi ile karşılıklı fayda sağlayacak uygulamaların hayata geçirebileceğine inanıyor.

ABD, Haziran 2021’in sonunda Çin tarafından açık bırakılan Bitcoin (BTC) madenciliğindeki geniş boşluğu doldurdu. Yüksek güç tüketimi söylentilerine rağmen, ABD’deki en hızlı büyüyen kripto madenciliği merkezlerinden biri olan Teksas’ta yetkililer, kripto madenciliğinin enerji sektörüyle karşılıklı fayda sağlayacak çalışmalar yapabileceğine inanıyor.

Teksas, Kripto Madenciliği Yanlısı İşler Yapmak İstiyor

Texas Comptroller‘ın bir haber bülteninde, devletin uzun vadeli madencileri ve operatörleri barındırma niyetiyle kripto yanlısı duruşunu ortaya koydu. Bitcoin‘in enerji kullanımıyla ilgili genel yanlış kanıyı açıklığa kavuşturan mali not, “önümüzdeki on yıllarca var olması beklenen üretim tesisleri veya endüstriyel kimya tesislerinin” aksine, kripto para madenciliği tesislerinin şebekeye büyük elektrik yükü getirmediğini vurguladı.

Kripto madencilerinin Teksas’a taşınmasıyla birlikte, ani dalgalanmanın arz ve talep arasındaki dengeyi bozmakla tehdit ettiğinden, güç talebiyle ilgili endişeler devam ediyor. Enerji ihtiyacı yüksek diğer endüstriler genellikle piyasa dalgalanmaları arasında üretime devam ederken, Teksas merkezli araştırma görevlisi Joshua Rhodes‘un haber bülteninde dile getirdiği endişelerden biri şuydu:

“Aradaki fark, Bitcoin madenlerinin (madencilik tesisleri) çok hızlı başlatılabilmesi ve Bitcoin fiyatına bağlı olarak çok hızlı bitebilmesidir”

 Kripto madenciliği pazarının benzersiz konumu göz önüne alındığında, Teksas yetkilileri madencilerin talep yanıt programlarına katılabileceklerine inanıyor. Bu program, petrokimya tesisleri gibi yoğun enerji kullanımı gerektiren zamanlarda güç kapatmayı içeren bir program.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner