Yükleniyor...

TASE, Kripto Ticaretine Yönelik Hamle Yaptı

Tel Aviv Menkul Kıymetler Borsası (TASE), bankacılık dışı müşterilerin kripto ticaretine izin vermeye odaklandı.

telaviv

Tel Aviv Menkul Kıymetler Borsası (TASE), bankacılık dışı müşterilerin kripto ticaretine izin vermeye odaklandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

27 Şubat tarihinde yapılan duyuruya göre, İsrail’in tek halka açık hisse senedi alım satım platformunu işleten Tel Aviv Borsası (TASE), bankacılık dışı müşterilerinin kripto ticareti yapmasına izin vermek için yetkili faaliyetleri genişletmek istiyor. 

TASE, Dijital Varlık Platformu Kurmak İstediğini Önceden Belirtmişti

Bankacılık dışı finans kurumları yatırım, danışmanlık, aracılık veya çek bozdurma gibi hizmetler sunabilir ancak halktan mevduat kabul edemez. Duyuruya göre, TASE’nin kurallarını değiştirme önerisinin şu anda kamuoyu yorumuna açık olduğu ve ardından yönetim kurulu tarafından onaya sunulacağı belirtildi. 

Önerilen yapı, bankacılık dışı üyelerin lisanslı kripto ticareti ve saklama hizmetleri aracılığıyla kripto alım satımı gerçekleştirmelerine olanak tanıyacak. 

2022’deki kripto piyasası karmaşasının ardından, İsrail’deki düzenleyiciler halkı ve kurumları ilgil riskler konusunda uyarıyor. Şubat ayı başında, ülkenin piyasa düzenleyicisi lisanssız kripto borsalarına karşı bir uyarı yayınlarken, Pazar günü İsrail Bankası yerel bankaları ve kredi kartı şirketlerini kripto şirketleriyle ilişki kurmanın riskleri konusunda uyardı. 

TASE, banka müşterisi olmayanlar için kripto ticaretini kapsama alma hamlesinin, kripto faaliyetinin doğasında var olan çeşitli riskleri azaltırken artan kripto talebini karşılayabileceğini söyledi. 

Ekim ayında yayınlanan bir strateji raporu, TASE’nin blockchain tabanlı bir dijital varlık alım satım platformu kurmak istediğini gösteriyordu. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x