Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Telegram'ın 1.7 Milyar Dolarlık TON Platformunun Halka Açık Testi Başladı

Telegram’ın 1.7 Milyar Dolarlık TON Platformunun Halka Açık Testi Başladı

ABONE OL:google-news

Telegram’ın TON geliştirici ekibi ağın kullanıma sunulmasından önce ana ağda tam kapsamlı olarak testler yapabilmek için halka açık testi bugün itibariyle başladı

Telegram Open Network (TON) üzerinde çalışmakla meşgul olan geliştirici takımı şimdi Pavel Durov’un dünyadaki en büyük ve en kullanışlı Blockchain‘inden biri olma hedefindeki projesinin son aşamasında.

İlk test sürümünün halka açık testinin 1 Eylül’de başlaması planlanıyordu ancak geliştirici ekibi açıklanamayan nedenlerden dolayı tarihi ertelemişti. TON Labs CTO’su Goroshevsky, şu anda TON test ağının çalışan 100 tam düğüme (node) sahip olduğunu belirtti. Bunun dışında, Telegram’ın kendisine ait az sayıda düğümünün bulunduğunu söyledi. Ekip ayrıca tam bir düğüme ait kaynak kodunu da yayınladı. Düğüm aracılığıyla bir TON test ağına erişebilir, veri blokları inşa edilebilir ve doğrulama yapılabilir.

TON’un testlerin ardından tam sürüm olarak Ekim ayında kullanıma sunulması bekleniyor. Aksi takdirde ICO aracılığıyla toplanan fonlar yatırımcılara iade edilmesi gerekecek. 2018’in Mart ayında Telegram kapalı bir ICO’da şaşırtıcı bir şekilde 1.7 milyar dolar toplamayı başarmış, tüm dikkatleri üzerine çekmişti.

TON, Proof-Of-Stake protokolünü kullanacak. Yeni ağ çok katmanlı olma sözü veriyor ve masterchain dışında çok sayıda shardchains ve workchains Blockchain çalışma türünü destekleyecek. Ayrıca TON, Ethereum Blockchain’i ile tamamen uyumlu olacak.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar