Yükleniyor...

Telegram’ın Blockchain Tabanlı Platformunun Test Sürümü Geliyor!

Şifreli mesajlaşma servisi Telegram, bu sonbaharda Blockchain tabanlı TON platformunun bir test sürümünü yayınlamaya hazırlanıyor.

Telegram TON

Şifreli mesajlaşma servisi Telegram, bu sonbaharda Blockchain tabanlı TON platformunun bir test sürümünü yayınlamaya hazırlanıyor..

Yatırımcılar, Eylül ayının başında TON’un İlk Para Teklifi (ICO) katılımcılarına gönderilen bir yazının gerçekliğini doğruladı. Belgede, platformun blok zinciri ile bileşeninin şu anda geliştirme aşamasında olduğu ve ürünün yüzde 70’inin tamamlandığı bilgisinin yer aldığı belirtiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Operasyona girmesinden sonra TON kendi iç kripto para birimini (Gram) kullanacak ve bu şekilde “veri alışverişi için yeni bir yol” sunulacak.

Telegram, bu yılın başlarında iki özel ICO ile TON ve mevcut mesajlaşma uygulamasına yaklaşık 1.8 milyar dolarlık yatırım alarak büyük ilgi çekti. Fon yaratmanın başarısını takiben Mayıs ayında şirket yöneticileri ICO’nun planlanan kamu aşamasını iptal ettiler.

O dönem Rus medyasında Telegram’a ülkede erişim engellinin gelebileceği dile getirildi. Bu erişim engelinin ICO’nun bir sonucu olduğu ve hizmetin veri paylaşım yasalarını ihlal ettiği öne sürüldü. Telegram’ın CEO’su Pavel Durov, TON’un yayınlanacağı zamana ilişkin sorulara cevap vermekten sık sık kaçındı.

Bu son gelen bilgiler ışığında TON’un ilk test sürümünün yakın zamanda kullanıma sunulacağı görülüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x