Yükleniyor...

Telegram, Finansal Kayıtlarını Paylaşmayı Reddediyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile şifreli mesajlaşma platformu Telegram arasındaki dava devam ediyor.

Telegram Finansal Kayıtları Paylaşmayı Reddediyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile şifreli mesajlaşma platformu Telegram arasındaki dava devam ediyor. SEC tarafından yapılan açıklamaya göre piyasa düzenleyicisi tarafından talep edilen ICO ile ilgili mali ayrıntılar, Telegram tarafından paylaşılmıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Telegram Açık Ağ (TON) blok zincirinin geliştirilmesi için 2018’de token satışı ile bir milyar doların üzerinde gelir elde ettikten sonra kendisine çok dikkat çekti. SEC, mevcut düzenlemelere uymadığını belirterek token satışını hızlı ve geçici olarak durdurdu. Piyasa düzenleyicileri, şirketin mali kayıtlarına tam erişim için bir mahkeme emri talep ettiklerinde durum daha da şiddetlendi. SEC’e göre, Telegram’ın gelecekteki madeni parası Gram, menkul kıymetler kategorisine giriyor ve şirket bunu bu şekilde kaydettiremedi.

Telegram Tereddüt Ediyor

Ancak, Telegram’ın bu konuda tereddüt ettiği ve verilerini paylaşmak istemediği anlaşılıyor. SEC şu açıklamayı yaptı: “Sanıklar şimdi son iki yılda yatırımcılardan kazandıkları 1.7 milyar doları nasıl harcadıklarına dair banka kayıtlarını açıklamayı ve yatırımcı fonlarının tasarrufuyla ilgili soruları yanıtlamayı reddediyorlar.” SEC yetkilileri, bu kayıtların anlaşmazlık konusu için gerekli olduğunu iddia etmişlerdi. TON blok zincirini geliştirme konusunda Telegram’ın toplanan fonlarla nasıl çalıştığını kanıtlamak için bu verilere ihtiyaç duyuluyor.

Gram’ın geçen yıl piyasaya sürülmesi gerekiyordu, ancak gecikti, bu da kripto para topluluğunun dikkatini çekti. İnsanlar bunun bir aldatmaca olup olmadığını tartışıyor. En popüler kripto para analistlerden biri olan Tone Vays, Gram‘ın potansiyel kullanımı ile ilgili endişelerini dile getirerek şu ifadeleri kullanmıştı: “Dünya için para mı yaratıyorlar? Yoksa şirketlerinden para kazanmanın bir yolunu mu buluyorlar? Şirketinizden para kazanıyorsanız, bunu sermaye alanı üzerinden yapmanız gerekir. Şirketinizin hisselerini vermeniz gerekiyor. Para icat etmeniz gerekmiyor.”

Gram’ın bir aldatmaca projesi olabileceği sonucuna varmadan önce, ilk geciken proje olmadığını belirtmek gerekir. Telegram ile SEC arasında devam eden mücadelenin neler getireceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x