Anasayfa Haberler Telegram'ın Kripto Parası GRAM İlk Yatırımcılarına %400'e Yakın Kazandırdı!

Telegram’ın Kripto Parası GRAM İlk Yatırımcılarına %400’e Yakın Kazandırdı!

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan Telegram’ın kripto parası GRAM’dan yatırımcı tarafında son derece memnun edici haberler geliyor. Yapılan rekor niteliğindeki ilk dijital para arzı (ICO) sonrası piyasaya süreceği açıklanan GRAM henüz resmi olarak piyasaya sürülmüş değil ama ikinci bir piyasa oluşmuş ve ilk GRAM yatırımcıları rekor kazançlar elde etmiş durumda.

İlk satış sürecinde 0,37 dolardan ve ikinci satış sürecinde 1,33 dolardan satın alınan GRAM token’lar şu anda 1,60 ve 2 dolar aralığında satılıyor. Haziran ayında Liquid borsası GRAM token’lerini 4 dolardan satışa sunmuştu.

GRAM için tam olarak bir kara borsa oluşmuş durumda. Projeden çıkış yapmak isteyen kullanıcılar ellerindeki GRAM token’ları bir bir satıyorlar. OTC platformu Palmina Invest’in kurucusu olan Anna Palmina, kullanıcıların paylarını genellikle arkadaşları ve aileleri ile paylaştığını ve yabancılara çok fazla satış yapılmadığını belirtiyor.

Kripto para biriminin 31 Ekim’de tam olarak piyasadaki yerini alacağı biliniyor. Şimdiye kadar GRAM’ın belirli tezgah üstü alım satım platformlarında ve küçük kripto para borsalarında alınıp satılıyor.

Öte yandan Telegram’ın 1.7 milyar dolar topladığı Şubat ve Mart ayındaki ICO sürecinde GRAM token satın almış kişilerin token’larını asıl piyasaya giriş öncesinde satmaları veya başka varlıklar karşısında değiştirmeleri yasal değil. Resmi alım sözleşmesinde herhangi bir yatırımcının Telegram Open Network‘ün (TON) resmi çıkış tarihinden önce elindeki token’leri dağıtması veya satması durumunda anlaşma şartlarının yerine getirilemediğinden dolayı bozulacağı ve token’lerin geri alınacağı vurgulanıyor.

Teknik olarak ilk kullanıcıdan alınan token’lara gelecekte erişememe riski söz konusu, ancak yatırımcılar buna aldırış etmiyor gibi görünüyor.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları