Anasayfa Haberler Telegram'ın Kripto Parası GRAM İlk Yatırımcılarına %400'e Yakın Kazandırdı!

Telegram’ın Kripto Parası GRAM İlk Yatırımcılarına %400’e Yakın Kazandırdı!

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan Telegram’ın kripto parası GRAM’dan yatırımcı tarafında son derece memnun edici haberler geliyor. Yapılan rekor niteliğindeki ilk dijital para arzı (ICO) sonrası piyasaya süreceği açıklanan GRAM henüz resmi olarak piyasaya sürülmüş değil ama ikinci bir piyasa oluşmuş ve ilk GRAM yatırımcıları rekor kazançlar elde etmiş durumda.

İlk satış sürecinde 0,37 dolardan ve ikinci satış sürecinde 1,33 dolardan satın alınan GRAM token’lar şu anda 1,60 ve 2 dolar aralığında satılıyor. Haziran ayında Liquid borsası GRAM token’lerini 4 dolardan satışa sunmuştu.

GRAM için tam olarak bir kara borsa oluşmuş durumda. Projeden çıkış yapmak isteyen kullanıcılar ellerindeki GRAM token’ları bir bir satıyorlar. OTC platformu Palmina Invest’in kurucusu olan Anna Palmina, kullanıcıların paylarını genellikle arkadaşları ve aileleri ile paylaştığını ve yabancılara çok fazla satış yapılmadığını belirtiyor.

Kripto para biriminin 31 Ekim’de tam olarak piyasadaki yerini alacağı biliniyor. Şimdiye kadar GRAM’ın belirli tezgah üstü alım satım platformlarında ve küçük kripto para borsalarında alınıp satılıyor.

Öte yandan Telegram’ın 1.7 milyar dolar topladığı Şubat ve Mart ayındaki ICO sürecinde GRAM token satın almış kişilerin token’larını asıl piyasaya giriş öncesinde satmaları veya başka varlıklar karşısında değiştirmeleri yasal değil. Resmi alım sözleşmesinde herhangi bir yatırımcının Telegram Open Network‘ün (TON) resmi çıkış tarihinden önce elindeki token’leri dağıtması veya satması durumunda anlaşma şartlarının yerine getirilemediğinden dolayı bozulacağı ve token’lerin geri alınacağı vurgulanıyor.

Teknik olarak ilk kullanıcıdan alınan token’lara gelecekte erişememe riski söz konusu, ancak yatırımcılar buna aldırış etmiyor gibi görünüyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

772BeğenenlerBeğen
190TakipçilerTakip Et
12,109TakipçilerTakip Et
70AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar