Anasayfa Haberler Telegram'ın Kripto Parasının Listeleneceği Bir Borsa Daha Belli Oldu!

Telegram’ın Kripto Parasının Listeleneceği Bir Borsa Daha Belli Oldu!

Popüler şifreli mesajlaşma uygulaması Telegram’ın merakla beklenen kripto parası Gram token’ın Ekim ayına kadar piyasaya sürülmesi bekleniyor. Kripto paranın hangi borsa veya borsalarda listeleneceği ise büyük merak konusu. Bu konuyla ilgili olarak önemli bir iddia ortaya atıldı.

İddiaya göre Caymans Adaları’na kayıtlı kripto para borsası Blackmoon, Telegram’ın yaklaşmakta olan Gram token’ini İsviçreli kripto saklama hizmeti sunan Gram Vault ile ortak bir şekilde listelemeyi planlıyor.

Geleneksel finansal ürün sağlayıcısı olarak kurulan ve kripto para alım satım hizmetlerini başlatmayı planlayan Blackmoon’un kullanıcıların banka kartlarını kullanarak Gram token satın almalarını sağlayarak likiditesini artırmayı hedeflediği belirtiliyor.

Gram Vault, müşterilerini Telegram’ın ICO’sundaki en büyük yatırımcılar arasında görüyor ve Blackmoon kripto para alanında çok bilinen bir borsa değil. Yine de, ICO’nun ortağı olan müşterilerin içerisinde yer alan ve tamamen düzenlenmiş İsviçre merkezli kripto para saklama şirketi Gram Vault, Telegram’ın 1.7 milyar dolarlık ilk ICO’sunun en büyük yatırımcılar arasında yer alıyor. Bu nedenle işbirliği sonucunda Gram token’larinin doğrudan Gram Vault’dan Blackmoon’a aktarılacağı ve ortakların anlık ve derin likidite sağlayacakları ifade ediliyor.

Blackmoon’ın açıklamasının ardından Japon kripto para borsası Liquid, Gram token’ların Gram Asia satışlarının temsilcisi olacağını iddia etti, ancak borsanın bu açıklaması Telegram’a yakın kaynaklarca doğrulanmış değil. Bu ayın başlarında sahip olduğu Gram token’ların arzını yapan Liquid, Telegram’ın 2018’in Mart ayında düzenlediği ikinci ICO turundaki 1,33 dolarlık satış fiyatının üç kat fazla fiyatla satış yapmıştı.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları