Yükleniyor...

Telegram, TON Blockchain Projesine Son Veriyor

Telegram'ın kurucusu Pavel Durov tarafından yapılan açıklamada, uzun zamandır beklenen Telegram Open Network (TON) Blockchain projesinin, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) tedbirlerinden dolayı sonlandırılacağını belirtti.

telegram ton blockchain projesine son veriyor

Telegram’ın kurucusu Pavel Durov tarafından yapılan açıklamada, uzun zamandır beklenen Telegram Open Network (TON) Blockchain projesinin, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) tedbirlerinden dolayı sonlandırılacağını belirtti.

“Bizim için oldukça üzücü bir gün. Blockchain projemizi sonlandırıyoruz.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC taradından uygulanan ihtiyati tedbir kararını eleştiren Durov, ABD’nin dolar üzerindeki kontrolü, küresel piyasalar üzerinde de kontrol sağlamasına yol açtığını ve Dünya nüfusunun ne yazık ki ABD yöneticileri tarafından alınan kararlar ile doğrudan etkilendiğini belirtti.

Uzun süredir beklenen Telegram’ın Blockchain platformunun geliştirilmesi adına 1.7 milyar dolar toplanmıştı. Gram tokenlerin satışından elde edilen bu gelirde ABD’nin büyük yatırımcıları ve yatırım fonları yer alıyordu.

Özellikle son zamanlarda geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşan Telegram’a her gün 1.5 milyon yeni kullanıcı kayıt oluyor ve Blockchain platformu da oldukça geniş bir kitleye hitap ediyor ve buna bağlı olarak da büyük bir potansiyel taşıyordu.