Yükleniyor...

Telegram’a Büyük Bir Darbe Daha Geldi

Telegram, Gram token’larını dünyanın hiçbir ülkesinde dağıtamayacak!

telegrama bir büyük darbe daha

Telegram, Gram token’larını dünyanın hiçbir ülkesinde dağıtamayacak!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Bölge Mahkemesi, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan bir dava sonrasında Gram token satışını resmen durdurmuştu. Telegram şimdi ise alınan yeni bir kararla sarsıldı. Mahkeme, Telegram’ın ABD’ye değil hiçbir ülkeye Gram dağıtamayacağına karar kıldı. Telegram, verilecek olan kararın sadece ABD’yi kapsamasını umuyordu fakat durum şirketin beklediği gibi olmadı.

Gelecekteki blockchain tabanlı projenin arkasındaki firma olan Telegram, mahkemeden SEC’in kesin gereksinimlerini netleştirmesini istedi. Şirket token’ların ABD vatandaşlarına satılmasını önlemek için gerekli önlemleri alacağına söz verdi. Fakat mahkeme tam tersi bir karar verdi. Hakim, Amerikalı yatırımcıların “ABD merkezli bir adrese sahip olmayı reddetmeye” karar verebileceklerini sözlerine ekledi. Hakim Castel, token satışının ABD dışında veya içinde olursa olsun, bu durumun sorunlara neden olduğunu bir kez daha belirtti.

Topluluk TON’u Yine de Başlatabilir

TON topluluğu, mahkemenin kararına rağmen ağın kendisini başlatabileceğini öne sürdü. Temsilci Fedor Skuratov, “Hiç kimse başka bir kurum, kişi veya topluluk tarafından TON’un başlatılmasını engelleyemez, çünkü TON merkezi olmayan açık kaynaklı bir çözümdür” dedi. Skuratov ekledi: “Zaten iki farklı test ağı var ve topluluk içinde en az bir grup açmayı planlıyor.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x