Anasayfa Kripto Para Haberleri Telegram’ın GRAM'ına Yine Engel Geldi!

Telegram’ın GRAM’ına Yine Engel Geldi!

ABONE OL:google-news

Amerika Birleşik Devletleri Bölge Mahkemesi, Telegram aleyhine bir tedbir kararı vererek şirketin şimdilik GRAM token’larını çıkarmasını önledi. Mahkeme, GRAM’ın menkul kıymet olduğunu söyledi.

Biliyorsunuz ABD’nin Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC), Telegram’ın GRAM token’ının menkul kıymet olarak sınıflandırılması gerektiğini ve ICO’nun SEC’den izin almadan gerçekleştirildiğini ifade etmişti. Bu anlaşmazlık da sonrasında mahkemeye taşındı.

SEC Lehine Karar Verildi

ABD’deki bir bölge mahkemesi, bu anlaşmazlıkta SEC lehine karar verdi. Mahkeme tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Mahkeme, SEC’in, 1,7 milyar dolar karşılığında 175 alıcıya 2,9 milyar GRAM satılması da dahil olmak üzere söz konusu sözleşme ve anlaşmaların bu token’ları piyasaya sokmak için daha büyük bir planın parçası olduğuna karar kılmıştır. Mahkeme SEC’in iddialarını haklı bulmuştur.  Howey maddeleri altındaki ekonomik gerçekler göz önüne alındığında, Mahkeme, bu plan kapsamında GRAM’ın ikincil kamu pazarına yeniden satışının, gerekli bir kayıt beyanı olmaksızın menkul kıymet satışının ayrılmaz bir parçası olacağını tespit etmiştir.”

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

919BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,479TakipçilerTakip Et
585AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar