Yükleniyor...

Telegram’ın GRAM’ına Yine Engel Geldi!

Amerika Birleşik Devletleri Bölge Mahkemesi, Telegram aleyhine bir tedbir kararı vererek şirketin şimdilik GRAM token’larını çıkarmasını önledi.

ton2

Amerika Birleşik Devletleri Bölge Mahkemesi, Telegram aleyhine bir tedbir kararı vererek şirketin şimdilik GRAM token’larını çıkarmasını önledi. Mahkeme, GRAM’ın menkul kıymet olduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Biliyorsunuz ABD’nin Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC), Telegram’ın GRAM token’ının menkul kıymet olarak sınıflandırılması gerektiğini ve ICO’nun SEC’den izin almadan gerçekleştirildiğini ifade etmişti. Bu anlaşmazlık da sonrasında mahkemeye taşındı.

SEC Lehine Karar Verildi

ABD’deki bir bölge mahkemesi, bu anlaşmazlıkta SEC lehine karar verdi. Mahkeme tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Mahkeme, SEC’in, 1,7 milyar dolar karşılığında 175 alıcıya 2,9 milyar GRAM satılması da dahil olmak üzere söz konusu sözleşme ve anlaşmaların bu token’ları piyasaya sokmak için daha büyük bir planın parçası olduğuna karar kılmıştır. Mahkeme SEC’in iddialarını haklı bulmuştur.  Howey maddeleri altındaki ekonomik gerçekler göz önüne alındığında, Mahkeme, bu plan kapsamında GRAM’ın ikincil kamu pazarına yeniden satışının, gerekli bir kayıt beyanı olmaksızın menkul kıymet satışının ayrılmaz bir parçası olacağını tespit etmiştir.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x