Yükleniyor...

Telekom Devi, Kripto Para Korsanları Tarafından Hacklendi! Korsanlar, 7.5 Milyon Dolar Değerinde Kripto Para Talep Ediyor

Kripto para korsanları, Arjantin'in en büyük telekom şirketi konumunda bulunan Telecom Argentina'nın ağını ele geçirdiler ve ağın kontrolünü tekrardan şirkete vermek için, 7.

arjantinde telekom devi hacklendi

Kripto para korsanları, Arjantin’in en büyük telekom şirketi konumunda bulunan Telecom Argentina’nın ağını ele geçirdiler ve ağın kontrolünü tekrardan şirkete vermek için, 7.5 milyon değerinde Monero (XMR) talep ediyorlar. Monero (XMR), gizlilik üzerine yoğunlaşmış bir kripto para olarak biliniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Özellikle son günlerde sıklıkla duyduğumuz fidye saldırısını gerçekleştiren bilgisayar korsanları, şirketten 109.345 XMR talep ediyorlar. 2 gün içerisinde ödeme yapılmaması durumunda ise istenilen XMR sayısını iki katına çıkarmak ile tehdit ediyorlar.

Bilgisayar korsanları ağı ele geçirdikten sonra, şirket yetkililerine nasıl Monero satın alabileceklerine dair talimatları içeren bir de dosya bıraktı. Ödemenin yapılması için de 21 Temmuz’a kadar süre veren bilgisayar korsanlarına karşın, şirketin nasıl bir tutum içerisine gireceği merak konusu.

Şirket tarafından çalışanların tümüne gönderilen bir mailde, şirket ağının kullanılmaması ve şüpheli e-postaların açılmaması uyarısı yapıldı. Sorun tamamen çözülene kadar, çalışanlar bilgisayarlarını kullanmayacak.