Yükleniyor...

Temasek, FTX Yatırımından Personeli Sorumlu Tuttu

Yaklaşık 300 milyar dolar değerinde varlığı yöneten Temasek, FTX’in iflas etmesinin ardından bozulan FTX yatırımından sorumlu personelin maaşını kesti.

temasek

Yaklaşık 300 milyar dolar değerinde varlığı yöneten Temasek, FTX’in iflas etmesinin ardından bozulan FTX yatırımından sorumlu personelin maaşını kesti. 

Temasek’in 29 Mayıs günü yaptığı açıklamaya göre, bağımsız bir ekip yatırımla ilgili bir iç inceleme gerçekleştirdi ve yatırım ekibi tarafından herhangi bir suistimal olmamasına rağmen, ekip ve üst yönetim toplu sorumluluk aldı ve maaşlarında kesintiyi kabul etti. Ancak kesilecek olan miktar ile ilgili herhangi bir ayrıntıya yer verilmedi. 

Temasek: FTX Yatırımı Hayal Kırıklığına Uğrattı

Temasek, FTX ve FTX U.S’e 275 milyon dolar değerinde yatırım yapmış ve Sam Bankman-Fried’ın şirketi iflas ettirmesinin ardından tüm yatırımlarını sıfıra indirmişti. Temasek, yatırımlarının bir parçası olarak FTX International’da yüzde 1 ve FTX U.S’de yüzde 1.5 hisse almıştı. 

Temasek, geçen yıl yaptığı açıklamada FTX ile ilgili kapsamlı bir durum tespit süreci için yaklaşık sekiz ay harcadığını ve yatırımının sonucundan dolayı hayal kırıklığı uğradını belirtti. Singapur devletine ait olan yatırım şirketi, FTX ile ilgili olarak, hileli davranışların söz konusu olduğunu belirtti. 

ABD federal savcıları, Bankman-Fried’ın FTX müşteri fonlarını Alameda Research’ü desteklemek için kullanmakla suçladı. Bankman-Fried tüm suçlamaları reddetti ve Ekim ayında yargılanmayı bekliyor. Bankman-Fried’ın suçlu bulunması halinde hayatınının geri kalanını hapiste geçirme ihtimali bulunuyor. 

Bankman-Fried’ın yakın çevresinden Nishad Singh, Gary Wang ve Caroline Ellison şimdiden suçlarını kabul ettiler ve mahkemede Bankman-Fried’ın aleyhinde ifade vermeleri bekleniyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x