Yükleniyor...

Temel Bir XRP Teknik Göstergesi, Parabolik Fiyat Rallisine Karşı Çıkıyor

Ripple, XRP'nin yasal statüsü nedeniyle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile gergin bir mahkeme süreci yaşasa da kripto para birimi 2021'de yüzde 600'den fazla arttı.

xrp ripple

Ripple, XRP’nin yasal statüsü nedeniyle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile gergin bir mahkeme süreci yaşasa da kripto para birimi 2021’de yüzde 600’den fazla arttı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Şu anda piyasa değerine göre dünyanın en büyük dördüncü kripto para birimi olan XRP, ikinci çeyrekte tırmanışını sürdürdü. Messari tarafından sağlanan verilere göre, token yalnızca Nisan ayında yüzde 194 civarında arttı. Buna karşılık, en büyük rakipleri Bitcoin ve Ethereum sırasıyla yaklaşık yüzde 6,5 ve yüzde 12,5 arttı.

XRP’nin yukarı yönlü ivmesi devam ederse, Binance borsasının BNB token’ının yerini alarak piyasa değeri açısından üçüncü en büyük kripto para birimi haline gelebilir. BNB, çeyrek dönemden bugüne yüzde 65 arttı.

Düşüş Sinyalleri mi Var?

NewsBTC’de yer alan habere göre XRP’nin yükselişi, düşüş uyarılarının hemen ardından geldi. XRP/USD’nin güçlü bir aşağı yönlü düzeltmeye maruz kalacak olmasının başlıca nedenlerinden biri, yükselen teklifleri ile azalan momentum arasında düşüş eğilimi gösteren bir sapma. Geriye dönüp bakıldığında, XRP’nin dört saatlik grafiğindeki Göreceli Güç Göstergesi (RSI), 5 Nisan’da zirveye ulaştıktan sonra bir dizi düşük zirveler oluşturdu. Öte yandan, fiyatı daha yüksek zirveler kaydetti. Bunlar birlikte, aksi takdirde düşüş sapması olarak bilinen bir fenomen olan XRP’nin yükseliş trendindeki zayıflığı gösteriyor.

fYKwv2XU 860x498 1

Boğalar yine de, XRP’nin arkasındaki bulunan şirket Ripple’ın SEC tarafından açılan davada bugüne kadar zarar görmemesinden ötürü yükseliş konusunda hala hevesli. Bu olumlu düşüncelere en büyük neden ise SEC’in Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen’in kişisel hesaplarına bakmasını engelleyen yeni bir mahkeme kararı gösteriliyor.

Bu arada, Ripple gün içinde bildirdiğimiz üzere Tetragon Financial Group’a karşı başka bir mahkemeyi kazandı. ABD’de bir savunma avukatı olan James K. Filan’a göre, karar, SEC’in Ripple Labs’e yönelik iddiasına karşı savaşmak için temel oluşturabilir.

Teknik Görünüm

Habere göre teknik olarak, yükseliş eğilimindeki trader’ların risk değerlendirmesi konusunda proaktif olma zamanı geldi. Bu, daha sıkı stop’lar kullanmak, seçenekleri korumak veya portföylerini XRP’nin aşırı değerleme risklerini dengeleyen varlıklarla gözden geçirmek anlamına gelir. Ayrıca, bir riskten korunma biçimi olarak satım opsiyonları satın alarak XRP piyasasını shortlamak NewsBTC yazarı Yashu Gola için ideal görünüyor.

Ripple Labs, SEC’i yenmeye yaklaştı, ancak yasal savaş bir süre daha devam edebilir. XRP’nin yasal statüsü üzerindeki herhangi bir belirsizlik token piyasasındaki aşağı yönlü riskleri artıracaktır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x