Yükleniyor...

Temel Veriler Bitcoin (BTC) Yükselişinin Sağlam Zeminde İlerlediğini Gösteriyor

Kripto para piyasası analizi firması Glassnode'un verilerine göre, az miktarda BTC tutan Bitcoin adreslerinin sayısı arttı.

Temel Veriler Bitcoin BTC Yükselişinin Sağlam Zeminde İlerlediğini Gösteriyor

Kripto para piyasası analizi firması Glassnode’un verilerine göre, az miktarda BTC tutan Bitcoin adreslerinin sayısı arttı. Veriler, daha fazla perakende yatırımcının muhtemelen Bitcoin piyasasına girdiğini gösteriyor. Bu eğilim yakın vadede olumlu çünkü bu, piyasanın balinalara daha az teslim olduğu anlamına geliyor. Böylece, balina satışlarıyla tetiklenen büyük bir düzeltme olasılığı azalır.

Ayrıca, kripto para piyasasının şu anda bir birikim aşamasından geçtiği argümanını da güçlendiriyor. Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto para birimlerinin istikrarı ve pozitif zincir içi ölçümler, sağlam bir piyasa olduğunu gösteriyor.

Bitcoin (BTC) Yatay Seyri Birikim Aşamasına Sebep Oluyor

Bitcoin için artan perakende talebi, birikim aşamasına benzer bir eğilim anlamına gelebilir. Geçmiş veriler gösteriyor ki, Bitcoin tipik olarak döngüsel hareket etme eğilimindedir. Son derece değişken dönemlerin ardından, BTC uzun istikrar dönemleri görüyor.

2019’un başlarında görüldüğü gibi, örnek olarak, BTC 4.000 dolar bölgesinde aylarca istikrarını korudu. Bir birikim aşaması meydana geldikten sonra, BTC toparlanmaya başladı.

Bitcoin piyasasında artan perakende aktivitesi, yeni yatırımcıların akını gösterdiğinden önemlidir. Yükseliş trendinin mevcut yatırımcılardan ve piyasayı yapay olarak yukarı doğru iten balinalardan kaynaklanmasının muhtemel olmadığını gösteriyor.

Trend ayrıca Google Trendler de dahil olmak üzere çeşitli temel veri noktalarıyla eşleşiyor. Bitcoin ve Ethereum anahtar kelimelerinin popülaritesi artıyor ve bu da ana akımın ilgisinin arttığını gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner