Yükleniyor...

Temmuz Ayının İlk Haftası Bitcoin (BTC) İçin Nasıl Geçti?

Bitcoin'in (BTC) fiyatı bu hafta yükselişler, düşüşler ile geçti ancak lider kripto para varlık; haftayı başladığı fiyattan daha kötü bir durumda kapattı.

bitcoin haftalik hareket

Bitcoin’in (BTC) fiyatı bu hafta yükselişler, düşüşler ile geçti ancak lider kripto para varlık; haftayı başladığı fiyattan daha kötü bir durumda kapattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin fiyatı kısmen istikrarlı bir şekilde ilerliyor. Bitcoin’in tarihine baktığımızda, yaşanan ralliler her zaman belli bir yatay ticaret sonrası gerçekleşti. Bu yüzden yaşanan bu durum potansiyel yükselişin habercisi olabilir.

BTC için bu hafta en yüksek seviyesi 9.310 dolar olurken, en düşük seviyesi ise 9.011 dolar olarak kayıtlara geçti. 2020 yılı içerisinde ise 4.106 dolara kadar düşen Bitcoin zaman zaman 10.000 dolar denemelerinde bulundu. Temmuz ayının ilk haftasında ise oldukça istikrarlı bir hareket gerçekleştirdi.

Hafta ortasında zaman zaman kargaşalara şahitlik ettik. Çarşamba günü öğleden sonra, iki saatten kısa bir süre içerisinde 9.262 dolardan 9.040 dolara düşen BTC, Perşembe günü ise 9.165 dolardan 9.310 dolar seviyesine yükseldi. Sonuç olarak BTC haftayı başladığından daha kötü bir şekilde kapattı. Haftaya 9.150 dolar seviyesinden başlayan BTC, kapanışı ise 9.048 dolar seviyesinden gerçekleştirdi.

Küresel bir salgının tam ortasında, geleneksel finans sisteminde yaşanan kayıplara rağmen, Bitcoin’in fiyatını korumasını böylesine riskli bir ortamda olumlu olarak karşılanıyor.