Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Bitcoin Haberleri Teori: Satoshi Nakamoto Bitcoin (BTC) Servetine Ulaşılması İçin İpuçları Bıraktı

Teori: Satoshi Nakamoto Bitcoin (BTC) Servetine Ulaşılması İçin İpuçları Bıraktı

ABONE OL:google-news

Popülerlik kazanan yeni bir kripto para teorisine göre gizemli Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakomoto, milyarlarca değerinde olduğu tahmin edilen Bitcoin (BTC) servetinin kilidini açmak için bir dizi ipucu bıraktı.

Bitcointalk’ta yayınlanan bir dizi yeni gönderiye göre, trader’lar Nakamoto’nun özel anahtarlarının keşfedilmesine yol açabilecek ipuçlarını aramaya başladı. Trader’lar Bitcoin’in ilk günlerinde çıkarılan yüz binlerce BTC’nin kilidini açmanın hayalini kuruyor.

Teori Sergio Demian Lerner’in 2013 yılında yayınlanan, Bitcoin’in anonim kurucusu tarafından çıkarılan bloklarda istatistiksel bir dengesizlik olduğunu gösteren araştırmasına dayanmakta. Lerner, tek tip olmayan dağıtımın, arkasında bir mesaj bırakmak için Satoshi tarafından amaca yönelik bir yaratım olabileceğini tahmin etmişti. Lerner, şunları söylemişti:

Satoshi, parmak iziyle bir mesaj bıraktı. Uzak bir gelecekte fark etmemiz için bir mesaj.”

Bitcointalk trader’ları, Satoshi’nin erken blok ödüllerinin rastgele madencilik oluşturmadığını, bunun yerine onun Bitcoin servetinin özel anahtarları için bir yol haritası oluşturabileceğini savunarak teoriyi daha da ileri götürdüler.

Doğruysa, ipuçları, Satoshi’nin bugünün fiyatıyla 34 milyar dolardan fazla değere sahip tahmini 750.000 BTC’yi içeren cüzdanların kilidini açacaktır.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar