Yükleniyor...

Teori: Satoshi Nakamoto Bitcoin (BTC) Servetine Ulaşılması İçin İpuçları Bıraktı

Popülerlik kazanan yeni bir kripto para teorisine göre gizemli Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakomoto, milyarlarca değerinde olduğu tahmin edilen Bitcoin (BTC) servetinin kilidini açmak için bir dizi ipucu bıraktı

Popülerlik kazanan yeni bir kripto para teorisine göre gizemli Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakomoto, milyarlarca değerinde olduğu tahmin edilen Bitcoin (BTC) servetinin kilidini açmak için bir dizi ipucu bıraktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcointalk’ta yayınlanan bir dizi yeni gönderiye göre, trader’lar Nakamoto’nun özel anahtarlarının keşfedilmesine yol açabilecek ipuçlarını aramaya başladı. Trader’lar Bitcoin’in ilk günlerinde çıkarılan yüz binlerce BTC’nin kilidini açmanın hayalini kuruyor.

Teori Sergio Demian Lerner’in 2013 yılında yayınlanan, Bitcoin’in anonim kurucusu tarafından çıkarılan bloklarda istatistiksel bir dengesizlik olduğunu gösteren araştırmasına dayanmakta. Lerner, tek tip olmayan dağıtımın, arkasında bir mesaj bırakmak için Satoshi tarafından amaca yönelik bir yaratım olabileceğini tahmin etmişti. Lerner, şunları söylemişti:

“Satoshi, parmak iziyle bir mesaj bıraktı. Uzak bir gelecekte fark etmemiz için bir mesaj.”

Bitcointalk trader’ları, Satoshi’nin erken blok ödüllerinin rastgele madencilik oluşturmadığını, bunun yerine onun Bitcoin servetinin özel anahtarları için bir yol haritası oluşturabileceğini savunarak teoriyi daha da ileri götürdüler.

Doğruysa, ipuçları, Satoshi‘nin bugünün fiyatıyla 34 milyar dolardan fazla değere sahip tahmini 750.000 BTC’yi içeren cüzdanların kilidini açacaktır.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x