Yükleniyor...

Terör Örgütü IŞİD, Blockchain Teknolojisini Kullanmaya Başladı!

Terör örgütü IŞİD’in Blockchain teknolojisini kullanma kararı aldığı ortaya çıktı.

IŞİD

Terör örgütü IŞİD’in Blockchain teknolojisini kullanma kararı aldığı ortaya çıktı. Terör örgütünün iletişim kurmak ve propagandasını anonim olarak yapabilmek için Blockchain tabanlı bir mesajlaşma uygulaması olan BCM Messenger’ı kullanmaya başladığı belirtiliyor.

BCM Messenger adı verilen bir uygulama üzerinde denemeler yaptığı belirtilen örgütün ayrıca Hoop, TamTam, RocketChat ve Riot gibi uygulamaları da test ettiği bildiriliyor. BCM Messenger’ın özellikle şifreli olması ve kullanıcıların anonim olmasına olanak tanıyor olmasından dolayı örgüt için avantaj sağladığı gelen bilgiler arasında.

Hem Android hem de iOS platformları için kullanılabilir olan BCM Messenger uygulamasının arkasındaki şirket, uygulama üzerindeki her bir mesajın tam olarak şifrelendiğini ve hiçbir üçüncü tarafın erişim sağlayamadığını iddia ediyor. Uygulamayı diğer birçok anlık mesajlaşma uygulamalarından ayıran bir diğer özellik ise kullanıcılar 100 bin kişinin bulunduğu ‘süpergruplar’ oluşturabilme imkanına sahip olmaları.

BCM Messenger, diğer şifreli mesajlaşma uygulamalarının aksine kullanıcılarından e-posta, cep telefonu gibi hiçbir bilgi talep etmiyor. Uygulama herhangi bir kişisel bilgi vermeden direkt kullanılabiliyor. Uygulamanın anonimlik, şifreleme ve büyük grup sohbetlerine olanak sağlıyor olmasının büyük bir risk oluşturduğu belirtiliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x