Yükleniyor...

LUNC, 1 Dolara Gözünü Dikti!

Terra krizinin ardından yeniden yapılanan Terra Classic (LUNC), piyasa koşullarının ve boğa baskısının etkisiyle yüzde 17'ye yakın yükseliş sergiledi.

Terra Classic Bir Dolara Gozunu Dikti

Terra krizinin ardından yeniden yapılanan Terra Classic (LUNC), piyasa koşullarının ve boğa baskısının etkisiyle yüzde 17‘ye yakın yükseliş sergiledi.

2022 yılına damga vuran olayların en başında gelen Terra krizi, kripto endüstrisini oldukça geriye itti. Terra krizinin ardından, projenin kurucusu Do Kwon hakkında soruşturma başlatıldı. Luna ve UST arasında paralel bir ilişki kuran proje, UST‘nin depeg olmasıyla birlikte çöküş yaşadı. Bu çöküş, milyarlarca dolarlık varlığın piyasadan silinmesine yol açtı. Sonrasında kripto topluluğunun da etkisiyle, Terra Classic doğdu. LUNC, kripto endüstrisinin verdiği destek ile dikkatleri üzerine çekti. Popüler kripto para birimi, son olarak yaşadığı yüzde 17‘ye yakın bir yükselişle yoğun ilgi görüyor.

Terra Classic, İki Gündür Yükseliş Yaşıyor

Terra Classic (LUNC) topluluğu, popüler kripto para birimini bir doların üzerine taşımak için yoğun mesai harcıyor. Topluluk, ekosistem oluşturmak ve DApp hazırlamak gibi yenilikçi projeleriyle gündeme geldi. Ayrıca topluluk, DAO tarafında yapılan yeni oylamalar ile projenin gidişatını şekillendirdi.

Bu oylamalardan birisi de yakım oranlarının düzenlenmesi olmuştu. LUNC, fee ücretlerinin yüzde 50’sinin ekosistem geliştiricilerine gitmesi konusunda şartlandı. Ancak son tekliflerde, bu düzenleme kaldırıldı. Proje, öncelikle geliştirici ekip ortamını inşa edecek.

Kripto piyasasının sakin bir görünüme bürünmesi ve boğaların LUNC tarafında hareket göstermesi güne damga vurdu. LUNC, günün etkileriyle yüzde 17‘lik bir yükseliş yaşadı.

Ayrıca popüler kripto para birimi, geçtiğimiz günü yüzde 11‘lik bir yükselişle geçirmişti. İki gündür yükselişini devam ettiren proje, toplamda yüzde 28‘lik bir yükseliş yaşamış oldu.

LUNC Grafik

Terra Classic, son yükseliş hareketiyle birlikte 1 milyar dolarlık piyasa değerine geri ulaşmayı başardı. Yapılan analizlere göre, yükselişin en önemli sebepleri arasında azalan kanalın üzerindeki bir kırılma yer alıyor. RSI tarafında yaşanan yükseliş ve boğa baskısı, satış defterlerindeki emirleri ortadan kaldırdı.

Diğer taraftan, topluluğun sürekli aktif oluşu ve yeni oylamalar yapması da yükselişe katkı sağladı. Güven ortamının inşa edilmesi ve yatırımcıların aktif iletişimde oluşu dikkat çekti.

Terra Classic Atak Yapıyor, LUNC Yükselişi Devam Edecek mi?

Terra Classic, arkasında aktif topluluğu bulunan en önemli kripto para birimlerinden birisi haline geldi. Birçok kripto yatırımcısı, LUNC için tekrar bir dolar üzerinde bir fiyat seviyesi görmek istiyor.

Ancak, kripto endüstrisinde zorlu hava koşulları ve ayı piyasasının etkileri henüz geçmiş değil. Yeni yılda, kripto para birimlerinin boğa koşusundan uzakta bir hareketlilik sergilemesi konuşuluyor. Ancak, küresel ekonomide beliren resesyon riski de masada yer alıyor. Bu durumda, kripto para birimlerinin geleceği tahmin edilemiyor.

Belirsizlik ortamının olduğu kripto piyasasında, LUNC tarafında geliştirme ve güçlendirme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bunun fiyata yansıması, boğaların baskısına bağlı olarak gerçekleşebilir. Güncel LUNC fiyatı, ayıların korkması halinde destek noktalarına dönüşebilir.

LUNC Grafik Analizi

LUNC grafiğine geniş açıdan bakıldığında, fiyatın toparlanma sürecinde olduğu gözlemleniyor. Boğaların atağı ile yükselişe geçen kripto para birimi, bu bölgeleri korumak için daha fazlasını vermek zorunda.

Piyasa koşullarının sert sonuçları, LUNC tarafında 0.00016 dolar seviyesini geri getirebilir. Bu destek noktasının kırılması halinde LUNC, 0.000145 dolar civarına kadar geri çekilmeyle karşı karşıya kalabilir.

Diğer taraftan bakıldığında, yükseliş baskısının devam etmesi LUNC için 0.000258 dolarlık direnç noktasına bir hareketlilik yaşatabilir. Ancak boğalar, piyasa koşullarının etkisinden dolayı o kadar da güçlü bir görüntü sergilemiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x