Yükleniyor...

Terra Çöküşünde Bir Kaybeden Daha: Hashed

Kripto odaklı yatırım şirketi Hashed, Terra (LUNA) çöküşünde milyar dolardan fazla kayba uğradığını ilk kez doğruladı.

Terra Çöküşünde Bir Kaybeden Daha Hashed

Kripto odaklı yatırım şirketi Hashed, Terra (LUNA) çöküşünde milyar dolardan fazla kayba uğradığını ilk kez doğruladı.

Hashed CEO’su Simon Seojoon Kim, Bloomberg’e verdiği röportajda şirketin 30 milyon LUNA satın aldığını aktardı. CEO’ya göre çöküşle birlikte bu yatırım şirkete 3.6 milyar dolardan fazla zarar ettirdi. Tüm bunlara rağmen Hashed yeni bir yatırım fonu ile kriptoya olan inancını sürdürüyor.

Terra Çöktü, Hashed 3 Milyar Dolar Zarar Etti

Hashed CEO’su Simon Seojoon Kim, Bloomberg’le röportajında projenin ilk zamanlarında 30 milyon LUNA aldıklarını aktardı. Bunun Nisan başındaki ATH’sinde 3.6 milyar dolar değerinde olduğunu söyleyen Hashed CEO’su, ilk defa zararın büyüklüğünü halka açık bir ortamda dile getirmiş oldu.

7 Mayıs’ta Terra ekosistemi, blockchainin stablecoini olan UST’nin dolar karşısında değer kaybetmesi ile büyük çöküşüne başlamıştı. 119 dolardan bol sıfırlı fiyatlara düşen LUNA, yatırımcısına büyük kayıplar yaşattı. Öyle ki yatırımcıların kaybının 40 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Diğer taraftan Hashed, LUNA krizinde oldukça büyük bir kayıp yaşamış olsa da kripto paralara olan güvenini kaybetmedi. Hatta Kim, şirketin önümüzdeki yılın ilk yarısında üçüncü bir yatırım fonu toplamayı amaçladığını aktardı. Hashed’in ne kadar yatırım toplamayı hedeflediği belirsiz, ancak şirket geçtiğimiz yatırım toplama dönemlerinde toplamda 320 milyon dolar toplamayı başarmıştı. Kim’in dediğine göre şirket üçüncü bir yatırım toplama döneminde yatırımların odağı blockchain tabanlı oyun start-upları olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner