Yükleniyor...

Terra Kurucu Ortağı Do Kwon’un Yeni Adresi Sırbistan

Güney Koreli yetkililer, Terra Kurucu Ortağı Do Kwon'un Sırbistan'da saklandığını söylüyor.

Terra Kurucu Ortagi Do Kwonun Yeni Adresi Sirbistan

Güney Koreli yetkililer, Terra Kurucu Ortağı Do Kwon‘un Sırbistan’da saklandığını söylüyor.

Büyük piyasa düşüşünü tetikleyen Terra krizleri gündemde yoğun yer edindi. Tüm bu krizin başrolü Do Kwon, çeşitli suçlamalar ile Güney Kore’de aranmaya başlamıştı. Yapılan soruşturmalar ve araştırmalar neticesinde Güney Kore’de olmadığı, Singapur’a geçtiği iddia edildi, ancak bu iddiaların aksine Do Kwon’un orada da olmadığı ortaya çıkmıştı. Kwon’un buradan sonra Dubai’ye geçtiği bildiriliyordu. Sosyal medyada aktif bir şekilde rol alan Terra kurucu ortağının yeni adresinin Sırbistan olduğu gündeme geldi.

Terra Kurucu Ortağı Do Kwon Sırbistan’da Saklanıyor

Terraform Labs’ın Kurucusu ve CEO’su Do Kwon‘a yönelik küresel boyutta aramalar sürüyor. Güney Koreli yetkililer, Kwon’un Eylül ayında Singapur’dan ayrıldıktan sonra Sırbistan’a geçiş yaptığını belirtiyor.

Chosun Media’nın 11 Aralık tarihli haberine göre, Güney Koreli yetkililer Do Kwon’un şu anda Sırbistan’da olduğuna dair bir ihbarı takip etti ve bunu doğrulamayı başardı. Bir yetkili, “Kısa bir süre önce CEO Kwon’un Sırbistan’da olduğuna dair istihbarat aldık ve bunun doğru olduğu anlaşıldı” dedi.

Tüm bunlara ek olarak, Güney Kore Maliye Bakanlığı’nın soruşturmanın bir parçası olarak Sırbistan hükümetinden işbirliği talep etme sürecinde olduğu belirtiliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner