Yükleniyor...

Terra (LUNA), Değişken Faiz Kredisi Hizmetini Başlattı

Terra (LUNA), uzun zamandır beklenen değişken faiz uygulamasını Anchor platformu aracılığıyla başlattı.

terra

Terra (LUNA), uzun zamandır beklenen değişken faiz uygulamasını Anchor platformu aracılığıyla başlattı.

Borç verme ve kredi hizmetleri, DeFi endüstrisinin en popüler çözümleri arasında yer alır. Bu krediler, belirli bir varlığa kısa süreli yatırım yapmak veya borsalar aracılığıyla nakit çekmeye gerek kalmadan fon transferi için oldukça işlevseldir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para trader’ları ve yatırımcılar, bu yöntemle istedikleri varlıklara hızla yatırım yaparken, borç verenler de fon vererek istikrarlı bir biçimde kar elde edebilirler. Karlar, hem istikrarlı hem de değişken olabilen faiz uygulaması tarafından belirlenir.

Değişken faizin ilk avantajı, borç veren kişilerin sözleşme sona erdiğinde fonlarını ortalamanın üzerinde bir oranla kilitleyebilmeleridir. En büyük dezavantaj ise yüksek doygunluk ve azalan ilgidir.

Yeni çözümle birlikte sözleşme rezervleri 209 milyon dolara ulaştı ve değişken faizin etkisi açık bir biçimde görüldü. Faiz oranı %19,5’tan %18 seviyesine geriledi. Faizdeki düşüş, 30 milyon dolarlık bir çıkış yaşanmasına neden oldu.

Mevcut çözümü sunan Anchor platformunda, toplam TVL miktarı 20 milyar ABD doları, toplam mevduat 13 milyar dolar ve toplam teminat da 5,6 milyar dolar. UST mevduatlarındaki APY oranı ise şu anda neredeyse %18 seviyesinde yer alıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x