Yükleniyor...
Sponsored

Terra Yükselişine Devam Edecek Mi? Terra’da Neler Oluyor?

LUNC’da Neler Oluyor Terra ekosisteminin çöküşünden sonra kripto para piyasasında büyük bir şaşkınlık yaşanmış ve bu durum kripto para piyasasını derinden etkilemişti.

LUNC’da Neler Oluyor

Terra ekosisteminin çöküşünden sonra kripto para piyasasında büyük bir şaşkınlık yaşanmış ve bu durum kripto para piyasasını derinden etkilemişti. Geçtiğimiz haftalarda Güney Kore yetkilileri Terra’nın kurucusu Do Kwon ve 5 arkadaşı hakkında Interpol’e başvurmuş ve kırmızı bültenle aranmalarını talep etmişti. Bu talebin üzerine Interpol, Güney Kore’nin teklifini değerlendirdi ve yürürlüğe soktu. Do Kwon’un Interpol tarafından kırmızı bültenle aranma haberi Terra Classic’in fiyatında kötü yönde etki yarattı ve Terra Classic fiyatı haberin duyulmasından sonra %14’e yakın değer kaybı yaşadı. Fakat bu değer kaybı çok uzun sürmedi. Binance borsasının aldığı bir karar Terra Classic topluluğu tarafından sevinçle karşılandı ve Terra Classic, Do Kwon için çıkan haberlerin olumsuz etkisini üzerinden atmayı başardı. 

Binance’ten LUNC Hamlesi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Terra ağı, Mayıs ayında yaşanan büyük çöküşten sonra Terra ve Terra Classic olarak iki ayrı ağa ayrıldı. Bu ayrılmadan sonra birçok kripto para alım satım platformu Terra Classic ağını desteklediklerini duyurmuşlardı. Bu platformlardan biri de dünyanın en büyük kripto para alım satım borsası Binance olmuştu. Binance CEO’su Changpeng Zhao, geçtiğimiz hafta katıldığı soru-cevap etkinliğinde platformun olumsuz etkilenebileceği düşüncesiyle Terra Classic’in spot ve marj işlemlerinde yakılmasına sıcak bakmadığını belirtmiş ve bunun yerine Terra Classic topluluğuna bir alternatif sunarak, yakım işlemlerinin müşterilerin tercihine bırakılmasını önermişti. Fakat yapılan son duyuruya göre Binance, bu fikrini değiştirdi ve Terra Classic topluluğuna bir cevap olarak Terra Classic’in spot ve marj işlemlerindeki tüm komisyon miktarının LUNC yakım adresine gönderileceğini duyurdu. Bu duyuruyla birlikte Terra Classic gün içi işlemlerde %60’a varan bir yükseliş kaydederek 0,00032 dolara kadar yükseldi. Şu anda yatay bir seyir izleyen Terra Classic şu sıralarda 0,00029 seviyesinden fiyat hareketliliğine devam ediyor. Bu duyurudan olumlu yönde etkilenen sadece Terra Classic olmadı. LUNA’da %22 oranında yükseliş kaydederek 3 dolar seviyesine doğru yükseliş yaşadı. LUNA’da şu sıralarda 2,63 dolar seviyesinden fiyatlanmaya devam ediyor. Terra Classic vergi yakma teklifini uyguladığından bu yana 950 milyondan fazla Terra Classic yakıldı. Uzmanlara göre şu anda direnç noktasında bulunan Terra Classic, piyasa geneline bağlı olarak Bitcoin öncülüğünde bu direnci kırabilir ve yükselişine devam edebilir. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x