Yükleniyor...

Terraform Labs Kurucu Ortağı için Tutuklama Emri Verildi

Terraform Labs'ın kurucu ortağı Daniel Shin için tutuklama emri verildiği bildiriliyor.

Terraform Labs Kurucu Ortagi icin Tutuklama Emri Verildi

Terraform Labs’ın kurucu ortağı Daniel Shin için tutuklama emri verildiği bildiriliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir zamanlar özellikle merkeziyetsiz finans topluluğunda en çok kullanılan kripto paralardan biri olan Terra’nın algoritmik UST stablecoin’i ve kardeş LUNA kripto para biriminin çökmesi, dünya çapında yüzbinlerce yatırımcıyı etkiledi ve endüstri çapında bir etkiye neden oldu. Güney Koreli yetkililer, Terra’nın Mayıs ayında çökmesinden bu yana Do Kwon ve diğer Terra ortaklarının peşindeler.

Basında çıkan haberlere göre Terraform Labs’ın kurucu ortağı, yasadışı kazanç elde etmek ve Elektronik Finansal İşlem Yasasını ihlal etmekle suçlanıyor.

Terraform Labs’ın Kurucu Ortağı için Tutuklama Emri

Güney Koreli haber servisi Yonhap, savcıların Terraform Labs’ın kurucu ortağı Daniel Shin için tutuklama emri istediğini bildirdi.

Yonhap, savcıların Shin’i, yatırımcıları bilgilendirmeden piyasanın en yüksek seviyesinde 105 milyon dolarlık LUNA sattığı için yasadışı kar elde etmekle suçladığını söylüyor. Ayrıca, yönettiği ayrı bir firma olan Chai’nin müşteri verilerini Luna’yı tanıtmak için kullandığı için Elektronik Finansal İşlem Yasasını ihlal etmekle suçlanıyor.

Güney Kore, geçtiğimiz günlerde bu nedenlerden dolayı, Daniel Shin’e ait 104 milyon dolar tutarındaki varlığın dondurulması talebini onaylamıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x