Yükleniyor...

Tesla, Blockchain Tabanlı Kargo Uygulamasını Test Etti

CargoSmart Limited, Cosco Shipping Lines (COSCO), Şanghay Uluslararası Liman Grubu (SIPG) ve Tesla'yı içeren bir ortaklık, blockchain tabanlı bir kargo teslimat uygulamasını test etti.

blockchain ile kargo islemleri

CargoSmart Limited, Cosco Shipping Lines (COSCO), Şanghay Uluslararası Liman Grubu (SIPG) ve Tesla’yı içeren bir ortaklık, blockchain tabanlı bir kargo teslimat uygulamasını test etti. Uygulama, gereken boşaltma süresini önemli ölçüde kısaltmayı başardı ve Tesla’nın lojistik ekiplerinin boşaltma işlemini kontrol etmesini de oldukça kolaylaştırdı.

Tesla Blockchain Tabanlı Bir Uygulama Kullanacak

CargoSmart Limited tarafından yapılan basın açıklaması ile pilot proje duyuruldu. Bu proje, COSCO, SIPG ve Tesla ile ortaklığın bir ürünü olarak piyasaya çıkmaya hazırlanıyor.

İlk test Aralık 2019’da gerçekleştirildi ve bir okyanus gemisi ile bir terminal operatörü arasında blockchain aracılığıyla gerçek zamanlı bir gönderi alışverişi yapıldı. Bu proje, şeffaf dokümantasyon ve kullanıcıların daha verimli bir şekilde çalışmasını sağlayacak. Buna ek olarak, test edilen pilot proje okyanus gemileriyle ve sevkiyat acentesi arasındaki doğrulama adımlarını da en aza indiriyor. Böylece deniz ticareti bariz bir şekilde hızlanıyor. Sonuç olarak kamyoncuların ilgili limandaki kargoyu daha hızlı alabileceği anlamına geliyor ve bu da teslimatları hızlandırıyor.

SIPG Operasyon ve İşletme Bölümü Yürütme Genel Müdürü Henry Huang, projeyi şöyle anlattı:

“Uygulama, Şanghay Limanı’ndaki kağıtsız, güvenilir ve kesintisiz ticaret süreçlerine yönelik yolculuğumuzun önemli bir bileşeni olacak ve dünyadaki tedarik zinciri ortakları da faydalarını görecektir. Topluluğumuza olağanüstü hizmet sunmak için daha fazla tedarik zinciri ortağı ile işbirliğini genişletmeyi umuyoruz. ”

COSCO’nun İş Süreci ve Sistem Bölümü Genel Müdürü Wu Yu’ya göre, uygulama tüm tarafları memnun etti ve bu sayede blockchain sektörde fazlası ile yayılacaktır dedi.

“SIPG ve CargoSmart’a sahip uygulama, yalnızca kargo tahliye sürecinde değil, aynı zamanda tüm ilgili taraflar için dokümantasyon için tek bir gerçek kaynağı sunarak aşağı yönlü tedarik zinciri planlaması için önemli verimlilik kazanımları sergiledi. Müşteriler ve sektör için değer yaratabilecek daha fazla blockchain tabanlı uygulama bekliyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner