Yükleniyor...

Tesla Hisseleri Düşüş Yaşarken, Elon Musk da Dünyanın En Zengin İkinci Kişisi Unvanını Kaptırdı

Tesla CEO'su Elon Musk, Bitcoin (BTC) tweetlerinin ardından dünyanın en zengin ikinci kişisi unvanını kaptırdı.

musk 1

Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin (BTC) tweetlerinin ardından dünyanın en zengin ikinci kişisi unvanını kaptırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bloomberg verilerine göre Tesla CEO’su Elon Musk, günde 3,16 milyar dolar kaybettikten sonra milyarderler sıralamasında üçüncü sıraya geriledi. Musk şu anda lüks şirketler grubu LVMH Moët Hennessy’nin 72 yaşındaki CEO’su Fransız Bernard Arnault’un altında yer alıyor.

Daha önce bildirdiğimiz üzere Musk, Ocak ayı başlarında Amazon CEO’su Jeff Bezos’u geride bırakarak gezegendeki en zengin kişi oldu. Tesla kralı, bir numarada nispeten kısa bir dönem geçirdi ve Bezos, Şubat ayı sonlarında unvanını geri aldı.

Mart ayı başlarında Musk, piyasa dalgalanmaları nedeniyle Arnault tarafından kısa bir süre geride kaldı, ancak daha sonra en zengin ikinci kişi unvanını geri almayı başardı. Bloomberg, genel olarak Musk’ın net değerinin Ocak zirvesinden bu yana yüzde 24 düştüğünü tahmin ediyor.

Tesla Baskı Altında

Tesla hisseleri, Pazartesi seansını %2,19 düşüşle kapattı ve kısmen gün içi düşük seviyesinden toparlandı. Musk’ın Bitcoin ile ilgili son tweetleri düşüşe katkıda bulundu ve birçok hissedar bunları şirketin ana faaliyetlerinde bir dikkat dağıtıcı etki olarak algıladı.

Daha önce bildirildiği üzere Tesla CEO’su, Bitcoin’i bilançosundan çıkarabileceği konusunda uyarıda bulunmuştu. “The Big Short” Michael Burry, hisse senedinin yüzde 90 düşebileceğini tahmin ettikten sonra Tesla için 534 milyon dolarlık short açıkladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x