Yükleniyor...

Tesla ile Ethereum (ETH) Madenciliği Yapmak Mümkün mü?

Kripto para trader'ı ve analist Tyler Swope, bir Tesla ile Ethereum madenciliği yaparak kar elde etmek istediğini açıkladı.

tesla ethereum

Kripto para trader’ı ve analist Tyler Swope, bir Tesla ile Ethereum madenciliği yaparak kar elde etmek istediğini açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Swope, yeni bir YouTube videosunda, bir Tesla’nın arkasına madencilik teçhizatı yerleştirerek ve bazı Tesla sahiplerine sunulan ücretsiz elektriği kullanarak kar elde etmenin mümkün olup olmadığını tartışıyor. Swope, Tesla’nın elektrik verimliliği istatistiklerini araştırıyor ve ücretsiz elektrikle Ethereum madenciliğinde kazanılabilecek miktarı hesaplamak için bunları Minerstat.com’a ekliyor. Günlük 76 dolara, haftada 532 dolara ve ayda 2.281 dolara çıkıyor. Swope şu ifadeleri kullanıyor:

“Hiç fena değil, çünkü hash oranı ve Ethereum’un fiyatı dahil her şey aynı kalırsa, bu bir yıl için 27.000 doların üzerinde bir rakam. Ancak, Ethereum yükselirse, USD cinsinden daha fazla kâr elde edeceksiniz, ancak makinelerin maliyetini de hesaba katmalısınız.”

Analist daha sonra bunu dört A10 Pro GPU Ethereum madencisinin peşin maliyeti ile karşılaştırıyor:

“Bir A10 Pro için ödediğiniz en ucuz fiyat 4,500 dolar. Yani bunlardan dördü size yaklaşık 18.000 dolara mal olacak, bu büyük bir ön maliyet. Ama aynı zamanda sınırsız süperşarjı olan ve devredilebilir bir Tesla bulmanız gerektiğini de unutmamalısınız.”

Swope, yaklaşık 12.000 dolara işlevsel bir kullanılmış Tesla satın almanın mümkün olduğunu belirtiyor. Bu hesapla dört A10 Artı ile birlikte, yaklaşık 30.000 dolarlık bir başlangıç ​​yatırımı anlamına geliyor; bu, yıllık teorik 27.000 dolarlık gelirle karşılaştırıldığında, yatırımın bir yıldan biraz daha uzun bir sürede kendini amorti edebileceği anlamına geliyor.

Olasılığı araştıran bir Vice makalesine atıfta bulunan Swope, bunun kesinlikle teorik bir olasılık olduğunu söylüyor.

“Bunu herhangi bir şekilde önermiyorum. Muhtemelen garantilerinizi geçersiz kılacaktır, muhtemelen aracınızı ve akünüzü patlatabilirsiniz, bu yüzden yapmayın. Bu, mevcut olasılıklara sadece bir fizibilite bakışı.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x