Yükleniyor...

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk Bitcoin Hakkında Konuştu

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, 20 Ocak'ta mevcut ve geçmiş girişimleri de dahil olmak üzere birçok konu hakkında Third Row Tesla Podcast'inde konuştu.

Elon Musk Bitcoin 1

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 20 Ocak’ta mevcut ve geçmiş girişimleri de dahil olmak üzere birçok konu hakkında Third Row Tesla Podcast’inde konuştu. Musk, podcast’te Bitcoin ile ilgili konuştu ve en büyük kripto para hakkında görüşlerini paylaştı.

Bitcoin’in gücü konusunda tarafsız kalmayı tercih ettiğini ifade eden Musk, Satoshi Nakamoto’nun yazdığı Bitcoin whitepaper’ı hakkında olumlu konuştu. Musk’a göre Bitcoin’in whitepaper’ı oldukça zekice hazırlanmış. İlk merkeziyetsiz kripto para biriminin beraberinde getirdiği faydaları konusunda tartışmalar devam ediyor olsa da Musk gibi birçok kişi whitepaper’ın dahiyane olduğu konusunda hemfikir.

Tesla CEO’su Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yasadışı işlemlerde çok kolay kullanıldığını düşünüyor ve kripto paraların meşruluğunu doğrudan etkileyen bu durumun kripto para sektörü için en önemli sorunlar arasında başı çektiğini belirtiyor. Musk bu konuda şunları söylüyor:

Bu, kripto para topluluğunu kızdırıyor ancak yasalara uygun olmayan işlemler söz konusu. Ve bilindiği üzere ülkelerde birçok yasa var. Normalde, bu işlemler için nakit kullanılır ama yasadışı işlemlerin gerçekleşebilmesi için yasal işlemlerde de nakit kullanılmalıdır. Yasadışı ve yasal bir köprüye ihtiyacınız olduğunda kripto paralar devreye giriyor.

Musk, sözlerinin devamında Bitcoin’in geleceği konusunda söylenecek birçok şey olduğunu, nakitin yavaş yavaş modasının geçtiğini ve faydasının azaldığına inandığını söylüyor. Bir şeyin çökmesiyle oluşan boşluğun doldurulması gerekir ve bu noktada Bitcoin, nakitten arda kalan boşluğu doldurmaya yakın, en güçlü aday olarak gösteriliyor. Ancak Musk, Bitcoin’in dünyanın önde gelen finansal aracı olacağına inanmıyor:

Kripto paraların nakitin yerini alabileceğini görüyorum ancak kripto paraları ana bir yedek olarak görmüyorum.

Hem olumlu hem de olumsuz keskin açıklamalarda bulunan Musk, Bitcoin’i yerin dibine sokmadığın da altını çiziyor. Ona göre yasalarda yapılacak bazı değişikliklerle kripto paraları çevreleyen tüm bu yasallık tartışmaları son bulabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x