Yükleniyor...

Tesla’nın İlk Çeyrek Raporu, Kriptoyu Nasıl Etkiledi?

Kripto endüstrisinin tanınan yüzlerinden olan Elon Musk'ın şirketi Tesla, ilk çeyrek raporunu açıkladı, rapordaki veriler kripto piyasasını nasıl etkiledi?

tesla

Kripto endüstrisinin tanınan yüzlerinden olan Elon Musk’ın şirketi Tesla, ilk çeyrek raporunu açıkladı, rapordaki veriler kripto piyasasını nasıl etkiledi?

Kripto dünyasının büyük ilgiyle takip ettiği Elon Musk’ın şirketi Tesla, dün itibariyle ilk çeyrek raporunu açıkladı. Kripto endüstrisini ilgilendiren başlıcak konu ise, Tesla’nın ilk çeyrekte Bitcoin (BTC) satıp satmadığı oldu. Rapordaki verileri Tesla’nın ilk çeyrekte BTC satışı yapmadığını gösteriyor. Geçtiğimiz senenin son çeyreğinde 184 milyon dolar değerinde BTC’ye sahip olduğunu belirten Tesla, BTC birikimini aynı şekilde sürdürüyor. Kriptonun geçmiş zamanlarında BTC ile ticaret gerçekleştiren Tesla, açıklamış olduğu ilk çeyrek raporuyla kripto piyasasında büyük yankı yarattı.

tesla

Açıklanan Raporun Kripto Piyasasına Yansıması

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto dünyasının belki de en popüler ismi Elon Musk, uzun zamandır yaptığı sosyal medya paylaşımlarıyla gündemde kalmaya devam ediyor. Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla’da, geçmiş zamanlardaki kripto para hamleleriyle büyük ilgi toplamıştı. İlk çeyrek raporunu açıklayan Tesla, kripto yatırımcılarında özellike de “BTC alımı yada satımı oldu mu?” sorusunu yarattı. Bu sorunun cevap bulmasıyla birlikte, kripto piyasasında büyük hareketlilik görüldü

30.400 dolar seviyelerinden 28.500 dolara kadar anlık olarak düşen BTC, neredeyse yüzde 6’lık bir kayıp yaşamıştı. Kısa zamanlı fiyat hareketinde 28.500 dolardan alıcı yakalayan lider kripto para, 28.900 dolara kadar fiyatı getirmeyi başardı. Güncel olarak 30.000 doların altında seyreden BTC, bu seviyelere tekrar ulaşamadığı sürece tehlike çanlarını çalmaya devam edebilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x