Yükleniyor...

Tether, 50 Milyon USDT’yi EOS Blokzincirinde Piyasaya Sürdü

Tether, EOS'un yüzde 26'lık artışının ardından 50 milyon USDT'yi EOS.

tether 50 milyon usdt yi eos blokzincirinde piyasaya surdu

Tether, EOS’un yüzde 26’lık artışının ardından 50 milyon USDT’yi EOS.IO blokzincirinde piyasaya sürdü. Dolara sabitlenmiş en popüler stablecoin’in ihraççısı olan Tether, başka bir USDT kısmını takas ederek onu EOS.IO blok zincirine taşıdı. Bu ilk kez yaşanmadı. Tether geçtiğimiz günlerde EOS.IO’da yine USDT yayınladı ve miktarı kademeli olarak artırıyor. Bu sefer miktar 50 milyon USDT oldu.

Yakın tarihli bir tweet’e göre Tether CTO’su Paolo Ardoino (aynı zamanda Bitfinex’in de CTO’su) topluluğa 50 milyon USDT’nin EOS zincirine aktarıldığını söyledi.

Bundan önce, diğer iki USDT porsiyonu da EOS’a aktarılmıştı: 29 Ağustos’ta 10 milyon ve 4 Eylül’de 25 milyon. Daha sonra Ardoino, bunun EOS ekosistemi tarafından hızla emildiğini ve stablecoin aktif olarak kullanılırsa Tether’in daha fazla USDT aktarmaya istekli olduğunu belirtti. 4 Eylül’de, USDT’nin EOS’a aktarılmasının ardından kripto para yüzde 26 oranında arttı.

EOS Hala Tron ve Ethereum’un Arkasında

Yine de EOS, USDT’nin dolaşımda olduğu platformlar listesinde dördüncü sırada yer alıyor. Yazım sırasında bu, 40.251.000.50 dolardı.

1 Haziran’da Tether, USDT’nin yakında OMG Network’te de piyasaya sürüleceğini tweetledi. Ancak, Paolo Ardoino’ya göre, OMG topluluğunun henüz OMG-USDT’yi aktif olarak kullanabilecek pek çok projesi yok:

“Artık onu kullanarak daha fazla proje elde etmek OMG topluluğuna kalmış. Bitfinex herkesin yolunu açtı.”

Tether, kripto paralar ile fiat arasındaki boşluğu doldurmak için harika bir iş çıkarmaya devam ediyor. Tether USDT’nin nasıl çok hızlı transfer edilebileceğini defalarca kanıtladı. Ayrıca, diğer kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında yatırılan değeri korurken daha istikrarlı ve yararlı olduklarını inkar edemeyiz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner