Anasayfa Haberler Tether 500 Milyon Adet USDT'yi Yaktı!

Tether 500 Milyon Adet USDT’yi Yaktı!

ABD dolarını destekleyen kripto para birimi USDT’nin şirketi Tether Limited 500 milyon adet USDT’yi yaktı.

Blockchain verilerine göre şirket, bugün erken saatlerde şirketin kasa adresine 500 milyon USDT’yi aktardı ve yaktı. İşlemin onaylanmasını takiben 500 milyon adet USDT’nin tamamen yakıldığı belirtiliyor.

USDT’nin piyasa değeri Ekim ayında düştü. Bunun başlıca nedeni kripto para birimi sahiplerinin ay başından bu yana yaklaşık 800 milyon USDT’nin dolaşımda olmasıydı. Yaklaşık 1 milyar adet token kasada duruyordu. Yakma işleminin ardından kasada yaklaşık 466 milyon USDT kaldı.

500 milyon Tether

Tether, kripto para biriminin yakıldığını doğrulayan bir açıklama yaptı:

Geçtiğimiz hafta boyunca Tether, kripto paranın dolaşımdaki arzından önemli miktarda USDT kullandı. Buna bağlı olarak Tether, kasa cüzdanından 500 milyon adet USDT’yi imha edecek ve gelecek USDT ihraçları için hazırlayıcı önlemler olarak kalan USDT’yi (yaklaşık 466 milyon adet) kasada bırakacak.

Kavramsal olarak, Tether basım ve geri ödeme süreci OMNI blok zincirindeki Tether kasa dengesini gözlemleyerek görünür hale gelen ihraçlar ve geri ödemeler ile Tether teknik incelemesinde özetlenmiştir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
54.160,511.82%