Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Altcoin Haberleri Tether, Bitcoin'in Fiyatını 7 Bin Dolara Taşıdı Ama...

Tether, Bitcoin’in Fiyatını 7 Bin Dolara Taşıdı Ama…

ABONE OL:google-news

Kripto piyasası ve Bitcoin yatırımcıları bu sabah bir şok yaşadılar, çünkü altcoin’lerden Tether’in fiyatı yaklaşık yüzde 6 oranında düştü ve büyük bir kafa karışıklığına neden oldu.

Tether, Bitfinex ve Kripto Para Piyasası

Bu sabah kripto para birimlerinde hacimsel olarak bir azalma görülse de güçlü ama şüpheli bir hareketlilik görüldü. Yatırımcılar bu hareketliliğin nedenini merak edince şüpheli durumun ne olduğu hemen anlaşıldı.

Daha spesifik olarak, Tether’in işlem gördüğü borsalar olan Bitfinex, Kraken, Binance ve OKEx’de Bitcoin’in fiyatı 7.200 doları gördü. O sırada Tether işlemlerinin yapılmadığı borsalarda Bitcoin’in fiyatı 6.700 doları biraz üzerine çıktı.

Tether, aylardır fiyatını 1 dolar seviyelerinde tutmayı başarmışken fiyatı yüzde 6 düşmüş ve bu fiyat hareketliliğinin yaşanmasıyla doğru olmayan bir şeylerin yaşandığı teorisi desteklenmiş oldu.

Saygın pazar analistlerinden Alex Kruger, bu tartışmalı piyasa davranışını kabul ederek durum hakkında düşüncelerini paylaşmak için bir Tweet attı. Kruger, ilk olarak Tether Vakfı’na yakın ilişkide olduğu bilinen Coinbase ve Bitfinex arasındaki fiyat farkının altını çizdi.

Bu mantıksız yayılımın mantıksallaştırılmasıyla Kruger, sözde kararlı duran Tether’ın fiyatının 0,96’nın altına düştüğünü işaret ederek diğer kripto para birimlerinin fiyatlarının artmaya başladığını belirtiyor. Bu borsalardaki yatırımcıların Tether’deki USDT’lerini geri çekerek diğer kripto varlıklarına yöneldiler ve kripto para piyasasında bir sermaye uçuşu ile sonuçlandı.

USDT, kripto para piyasasındaki en likit varlıklarından biri iken, BTC / USDT işlem çifti bu benzeri görülmemiş hareketliliği kaldıramadı ve bu da Bitcoin’in Tether’in işlem gördüğü borsalarda fiyatının 7 bin doların üzerine taşınmasıyla sonuçlandı.

Kruger, bu yüzde 10’luk fiyat artışının sadece USDT tarafından sağlandığına dikkat çekiyor. Bitfinex’in önümüzdeki hafta içinde bankacılık işlemleriyle ilgili bir güncelleme yapması bekleniyor. Tüm bunları akılda tutarak, bu irrasyonel fiyat hareketinin uzun süre devam etmesi mümkün değil.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar