Tether, Bitcoin’in Fiyatını 7 Bin Dolara Taşıdı Ama…

Ana Sayfa » Kripto Paralar » Tether (USDT) » Tether, Bitcoin’in Fiyatını 7 Bin Dolara Taşıdı Ama…
Tether, Bitcoin’in Fiyatını 7 Bin Dolara Taşıdı Ama…
15 Ekim 2018 - Yazar: - Kategori: Tether (USDT)

Kripto piyasası ve Bitcoin yatırımcıları bu sabah bir şok yaşadılar, çünkü altcoin’lerden Tether’in fiyatı yaklaşık yüzde 6 oranında düştü ve büyük bir kafa karışıklığına neden oldu.

Tether, Bitfinex ve Kripto Para Piyasası

Bu sabah kripto para birimlerinde hacimsel olarak bir azalma görülse de güçlü ama şüpheli bir hareketlilik görüldü. Yatırımcılar bu hareketliliğin nedenini merak edince şüpheli durumun ne olduğu hemen anlaşıldı.

Daha spesifik olarak, Tether’in işlem gördüğü borsalar olan Bitfinex, Kraken, Binance ve OKEx’de Bitcoin’in fiyatı 7.200 doları gördü. O sırada Tether işlemlerinin yapılmadığı borsalarda Bitcoin’in fiyatı 6.700 doları biraz üzerine çıktı.

Tether, aylardır fiyatını 1 dolar seviyelerinde tutmayı başarmışken fiyatı yüzde 6 düşmüş ve bu fiyat hareketliliğinin yaşanmasıyla doğru olmayan bir şeylerin yaşandığı teorisi desteklenmiş oldu.

Saygın pazar analistlerinden Alex Kruger, bu tartışmalı piyasa davranışını kabul ederek durum hakkında düşüncelerini paylaşmak için bir Tweet attı. Kruger, ilk olarak Tether Vakfı’na yakın ilişkide olduğu bilinen Coinbase ve Bitfinex arasındaki fiyat farkının altını çizdi.

Bu mantıksız yayılımın mantıksallaştırılmasıyla Kruger, sözde kararlı duran Tether’ın fiyatının 0,96’nın altına düştüğünü işaret ederek diğer kripto para birimlerinin fiyatlarının artmaya başladığını belirtiyor. Bu borsalardaki yatırımcıların Tether’deki USDT’lerini geri çekerek diğer kripto varlıklarına yöneldiler ve kripto para piyasasında bir sermaye uçuşu ile sonuçlandı.

USDT, kripto para piyasasındaki en likit varlıklarından biri iken, BTC / USDT işlem çifti bu benzeri görülmemiş hareketliliği kaldıramadı ve bu da Bitcoin’in Tether’in işlem gördüğü borsalarda fiyatının 7 bin doların üzerine taşınmasıyla sonuçlandı.

Kruger, bu yüzde 10’luk fiyat artışının sadece USDT tarafından sağlandığına dikkat çekiyor. Bitfinex’in önümüzdeki hafta içinde bankacılık işlemleriyle ilgili bir güncelleme yapması bekleniyor. Tüm bunları akılda tutarak, bu irrasyonel fiyat hareketinin uzun süre devam etmesi mümkün değil.

Etiketler:,
Yazar Hakkında

Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kripto Para Fiyat
bitcoin
Bitcoin (BTC)
₺30,163.49
ethereum
Ethereum (ETH)
₺963.82
ripple
XRP (XRP)
₺2.56
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH)
₺2,250.53
eos
EOS (EOS)
₺24.89
stellar
Stellar (XLM)
₺1.31
litecoin
Litecoin (LTC)
₺233.07
tether
Tether (USDT)
₺5.27
cardano
Cardano (ADA)
₺0.336
monero
Monero (XMR)
₺473.00
dash
Dash (DASH)
₺750.61
iota
IOTA (MIOTA)
₺2.27
tron
TRON (TRX)
₺0.1033
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC)
₺41.39
neo
NEO (NEO)
₺69.64
binance-coin
Binance Coin (BNB)
₺43.41
tezos
Tezos (XTZ)
₺6.03
nem
NEM (XEM)
₺0.512
vechain
VeChain (VET)
₺0.04248
dogecoin
Dogecoin (DOGE)
₺0.01458
© Copyright 2018 Coinkolik - Tüm Hakları Saklıdır.

Send this to a friend