Yükleniyor...

Tether, Bitcoin’in Fiyatını 7 Bin Dolara Taşıdı Ama…

Kripto piyasası ve Bitcoin yatırımcıları bu sabah bir şok yaşadılar, çünkü altcoin'lerden Tether'in fiyatı yaklaşık yüzde 6 oranında düştü ve büyük bir kafa karışıklığına neden oldu.

Tether Bitcoin

Kripto piyasası ve Bitcoin yatırımcıları bu sabah bir şok yaşadılar, çünkü altcoin’lerden Tether’in fiyatı yaklaşık yüzde 6 oranında düştü ve büyük bir kafa karışıklığına neden oldu.

Tether, Bitfinex ve Kripto Para Piyasası

Bu sabah kripto para birimlerinde hacimsel olarak bir azalma görülse de güçlü ama şüpheli bir hareketlilik görüldü. Yatırımcılar bu hareketliliğin nedenini merak edince şüpheli durumun ne olduğu hemen anlaşıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Daha spesifik olarak, Tether’in işlem gördüğü borsalar olan Bitfinex, Kraken, Binance ve OKEx’de Bitcoin’in fiyatı 7.200 doları gördü. O sırada Tether işlemlerinin yapılmadığı borsalarda Bitcoin’in fiyatı 6.700 doları biraz üzerine çıktı.

Tether, aylardır fiyatını 1 dolar seviyelerinde tutmayı başarmışken fiyatı yüzde 6 düşmüş ve bu fiyat hareketliliğinin yaşanmasıyla doğru olmayan bir şeylerin yaşandığı teorisi desteklenmiş oldu.

Saygın pazar analistlerinden Alex Kruger, bu tartışmalı piyasa davranışını kabul ederek durum hakkında düşüncelerini paylaşmak için bir Tweet attı. Kruger, ilk olarak Tether Vakfı’na yakın ilişkide olduğu bilinen Coinbase ve Bitfinex arasındaki fiyat farkının altını çizdi.

Bu mantıksız yayılımın mantıksallaştırılmasıyla Kruger, sözde kararlı duran Tether’ın fiyatının 0,96’nın altına düştüğünü işaret ederek diğer kripto para birimlerinin fiyatlarının artmaya başladığını belirtiyor. Bu borsalardaki yatırımcıların Tether’deki USDT’lerini geri çekerek diğer kripto varlıklarına yöneldiler ve kripto para piyasasında bir sermaye uçuşu ile sonuçlandı.

USDT, kripto para piyasasındaki en likit varlıklarından biri iken, BTC / USDT işlem çifti bu benzeri görülmemiş hareketliliği kaldıramadı ve bu da Bitcoin’in Tether’in işlem gördüğü borsalarda fiyatının 7 bin doların üzerine taşınmasıyla sonuçlandı.

Kruger, bu yüzde 10’luk fiyat artışının sadece USDT tarafından sağlandığına dikkat çekiyor. Bitfinex’in önümüzdeki hafta içinde bankacılık işlemleriyle ilgili bir güncelleme yapması bekleniyor. Tüm bunları akılda tutarak, bu irrasyonel fiyat hareketinin uzun süre devam etmesi mümkün değil.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x