Yükleniyor...

Tether Davasında Uzlaşmaya Varıldı

Kripto para sektörü için önemli sonuçları olan ve yakından bir izlenen bir dava olan Bitfinex ve Tether davasında uzlaşmaya varıldı

tether davasinda uzlasmaya varildi

Kripto para sektörü için önemli sonuçları olan ve yakından bir izlenen bir dava olan Bitfinex ve Tether davasında uzlaşmaya varıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

New York Başsavcı ofisi (NYAG), kripto para borsasının bir ödeme işlemcisi tarafından tutulan müşteri ve kurumsal fonlardaki 850 milyon dolarlık zararı kapatmaya çalışıp çalışmadığına dair 22 aylık bir soruşturmanın ardından Bitfinex ile anlaştı.

NYAG ofisi, Nisan 2019’da başlayan soruşturmayı resmen sona erdirerek, anlaşmayı Salı günü duyurdu. Anlaşmanın şartları uyarınca, Bitfinex ve Tether yanlış bir şey olmadığını kabul edecek, ancak 18.5 milyon dolar ödeyecek ve iki yıl boyunca Tether’in rezervlerini açıklayan üç aylık raporlar sunacak. Daha da önemlisi, bu raporların Tether‘in NYAG’a rezervleri hakkında sağladığı bilgilerle eşleşmesi beklenecek. NYAG, anlaşmanın bir parçası olarak herhangi bir suçlama getirmeyecek.

Soruşturmadaki şirketleri temsil eden hukuk firması Steptoe & Johnson LLC’nin ortağı Charles Michael, anlaşmanın Tether’in Bitfinex’e verdiği krediyle ilgili iddiaları çözdüğünü söyledi.

Bitfinex ve Tether genel danışmanı Stuart Hoegner yaptığı açıklamada, anlaşmanın bir parçası olarak şirketlerin ödediği 18.5 milyon doların “bu konuyu geçmişte bırakma ve işimize odaklanma arzumuzun bir ölçüsü olarak görülmesi gerektiğini” söyledi.

Hoegner, “Uzlaşma anlaşmasının bir parçası olarak, hem Başsavcılık Ofisine hem de halka Tether’in rezervleri hakkında üç ayda bir ek bilgi vermeyi önerdik” şeklinde konuştu.

Açıklamalar, rezervlerde bulunan nakit ve nakit benzerlerinin dökümünü de içerecek. Bunun tasdik şeklinde mi yoksa başka türden bir güncelleme şeklinde mi olacağı yoksa raporların üçüncü taraf bir denetçinin veya hukuk firması tarafından mı yazılacağı henüz belli değil. Anlaşma sadece, açıklamaların NYAG’a soruşturma sırasında sağladıklarıyla “büyük ölçüde” eşleşeceğini söylüyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x