Anasayfa Haberler Tether'den İlginç Hamle! Önce 5 Milyar Dolar Bastı, Sonra Yaktı!

Tether’den İlginç Hamle! Önce 5 Milyar Dolar Bastı, Sonra Yaktı!

En büyük stablecoin USDT’nin ihraççısı Tether bugün oldıkça ilginç iki hamle yaptı. İlk hamlesinde 5 milyar dolar değerinde USDT basan Tether, kısa bir süre sonra ikinci hamleyi yaptı ve bastığı 5 milyar dolar değerindeki USDT’nin 4.5 milyar dolara karşılık gelen kısmını yaktı.

Tether’in hamleleri sonrası Twitter’daki Whale Alert hesabı peş peşe alarm verdi. Hesap yaklaşık bir saat önce alarm verdi ve 5 milyar dolar değerinde USDT’nin basıldığı bilgisini paylaştı. Kısa bir süre sonra yeniden alarm veren hesap, Tether’in 4.5 milyar dolar değerindeki USDT’yi yaktığını bildirdi.

Tether’in bu ilginç hamlesi kafaları karıştırırken, durumun bir hata sonucu meydana geldiği ortaya çıktı.

Tether’in hamlesi ünlü girişimci Serkan İnci’nin gözünden kaçmadı. “Hayat böyle kafasına göre para basıp yakan sabit coinlere güzel olsa gerek” diyen İnci, “FED misiniz siz?” diyerek imalı bir göndermede bulundu.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları